Do Chorvatska i s kolem? Žádný problém

Chorvatsko má nádhernou přírodu, o čemž svědčí i skutečnost, že deset procent jeho rozlohy je chráněných. Pokud patříte mezi milovníky aktivního odpočinku, naplánujte si nejen turistické výlety, ale také cesty na jízdním kole. Projeďte se na místa, kam se automobilem nedostanete. Jak se připravit na cestu do Chorvatska i s kolem? Poradíme vám, na co nezapomenout.

Cestovní pojištění

Protože do zahraničí cestujete nejen za rekreací, ale také za sportem, nezapomeňte na příslušné cestovní pojištění. Jestliže si sjednáte základní balíček a něco by se vám stalo během jízdy na kole, nemusela by vám pojišťovna uhradit všechny náklady na ošetření a léčbu. Připojistěte se tedy i na sport.

Jízdní kolo

Předtím, než vůbec odjedete, proveďte generální kontrolu na svém kole. Svěřte ho do rukou profesionálů, kteří se podívají na pláště, brzdy, přehazovačky a další důležité prvky. Přece nechcete řešit opravy na dovolené.

Střešní box

Sbalené věci se vám nevlezou do zavazadlového prostoru automobilu? V takovém případě si pořiďte ještě střešní box, a tím získáte další místo na cyklistické potřeby, oblečení a další věci.

Nosič kol

Pro přepravu kola potřebujete vhodný nosič. Nabídka je rozmanitá. Jednou z možností je střešní varianta, ale počítejte s tím, že se třeba nevlezete do podzemních garáží. Dále se dají sehnat nosiče kol na tažné zařízení i páté dveře. Z hlediska komfortnosti je oblíbené řešení právě na tažné zařízení, nicméně i jeho cena je vyšší.

Jestliže si chcete pořídit rakev či nosič kol, podívejte se do nabídky značky Thule, která má v této oblasti významné postavení. Thule je švédská společnost, jejíž historie se píše od roku 1942. Vždy se snaží vyhovět zákazníkům s vášní pro aktivní život a outdoorovým nadšencům. V její nabídce najdete stylové a bezpečné vybavení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *