Jak najít dokonalé ubytování na Hvaru?

hvarJeště před samotnou dovolenou je potřeba zařídit spoustu důležitých věcí. Jednou z nich je i ubytování. To by mělo být prakticky tím nejdůležitějším, co budete před samotnou dovolenou zařizovat. Ubytování totiž může velkou měrou ovlivnit to, jak se vám bude na dovolené líbit. Pokud budete mít například kvalitní ubytování, povezete si z dovolené rozhodně pozitivní vzpomínky a dojmy. Budete-li však mít nekvalitní a škaredé ubytování, ve kterém budete muset neustále řešit jeden problém za druhým, asi se moc pozitivně naladěni vracet nebudete. Jaké tedy můžete očekávat ubytování na ostrově Hvar? A na co si dát při výběru ubytování pozor?

Jaké můžete očekávat ubytování na ostrově Hvar?

Na ostrově Hvar, stejně jako všude jinde v Chorvatsku, bude nejlevnější a nejčastěji nabízenou možností ubytování apartmán. Dovolená v soukromém apartmánu může skýtat spoustu pozitiv, ale také spoustu negativ. Jelikož se zdejší apartmány nachází skutečně po celém ostrově Hvar a jsou taktéž naprosto odlišně vybaveny, stanovte si požadavky a kritéria, jaké by vaše dovolenkové ubytování mělo stoprocentně splňovat.

Jak plánovat?

Například si stanovte, zda by měl být apartmán nový, či starší, zda by se měl nacházet někde v přímé blízkosti moře, či spíše ve vnitrozemí, jak by měl být zařízen a v neposlední řadě, za jakou cenu by měl být pronajímán. Apartmány na ostrově Hvar jsou na týden pronajímány za cenu od necelých sedmi tisíc korun, až po několik desítek tisíc korun. Ty dražší potom bývají lépe vybaveny, na lepších místech a s lepšími možnostmi.

Hotelový luxus

Další možností, pro nás Čechy tradičnější, je dovolená v hotelu. Těch najdete na ostrově Hvar přes několik desítek a stejně jako apartmány jsou i hotely velice rozmanité. Týdenní ubytování v hotelu na Hvaru vás vyjde na cenu od dvanácti až opět do několika desítek tisíc korun. Zde ovšem platíte navíc za služby personálu hotelu a většinou i za jídlo, což si v apartmánu vše obstaráváte sami.

Na co si dát při výběru ubytování pozor?

Jak je vidět, ubytování na Hvaru je skutečně pestré. Každé vaše přání tak může být vyslyšeno. Na neštěstí může být ale vyslyšena i každá vaše noční můra. Na co byste si tedy měli dát při výběru ubytování pozor? Rozhodně je to v prvé řadě popis daného objektu. Pořádně si jej pročtěte a nebojte se kontaktovat majitele, abyste se doptali na případné nesrovnalosti. Rozhodně se nenechte nalákat na vařenou nudli. Všechny nabídky jsou totiž psané tak, aby nalákaly co možná nejvíce potenciálních dovolenkářů. Každou tedy berte s určitou rezervou. Dále se taktéž podívejte na hodnocení a recenze ostatních, co dané místo již v minulosti navštívili. To vám totiž může taktéž hodně napovědět. V neposlední řadě se co nejvíce informujte o celém okolí daného objektu. Samotný apartmán nebo hotel totiž mohou být bez chybičky, ale do okolí by ani největšího padoucha nevyhnal.

1 komentář u „Jak najít dokonalé ubytování na Hvaru?

  1. Matys

    Ostrov Hvar jsme se si s rodinou zamilovali už před několika léty a od té doby tam jezdíme pravidelně. Letos jsme si našli ubytování přes http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/hvar/ tak snad bude vše OK. Každopádně mohu všem co se chtějí vydat do Chorvatska jen doporučit aby si vybrali pro místo svého pobytu Hvar, určitě nebudete zklamáni 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *