Tři nejkrásnější chorvatské ostrovy

Tři nejkrásnější chorvatské ostrovyOstrovy v Chorvatsku jsou všechny neskutečně krásné. Říct, jaké jsou nejkrásnější chorvatské ostrovy, proto není vůbec jednoduché. Svoji krásou se mohou rovnat i pro nás velice exotickému Thajsku. Všude je nádherně průzračné a čisté moře, na všech ostrovech jsou krásná a někdy i starobylá města, všude najdete klid a pohodu, která z vaší dovolené učiní tu nejlepší ve vašich životech. V tomto článku si tedy popíšeme tři ostrovy, které se zapsaly do srdcí českých turistů naprosto nejhlouběji.

Ostrov Hvar – Jeden z nejoblíbenějších

Mezi nejkrásnější chorvatské ostrovy se jako první s jistotou řadí ostrov Hvar. Jedná se o ostrov, který se nachází v nejjižnější části Chorvatska, tudíž je zde velice teplé, středomořské klima. Léta jsou na Hvaru jedna z nejslunnějších a vyloženě vybízejících k nekonečnému koupání v místním nádherně čistém a průzračném moři. Teplota vody se zde v letních měsících pohybuje okolo 23 až 27°C, takže si na Hvaru užijete hodiny a hodiny koupání. Pokud hledáte klidnou dovolenou, i tu si na Hvaru užijete. Stále se zde totiž nachází několik naprosto opuštěných a klidných pláží. Navíc v okolí Hvaru můžete navštívit další překrásné chorvatské ostrovy, jakými jsou například Vis, Marinkovac, Jerolim nebo Brač.

Ostrov Korčula – Rekordy nepadají pouze v oblíbenosti

Nejkrásnější chorvatské ostrovy mezi sebe řadí bezpochyby i ostrov Korčula. Ta je rok od roku oblíbenější, navštěvovanější a vyhledávanější. Není se ale ani čemu divit! Pokud chcete zažít dovolenou plnou slunce, koupání a objevování nádherných, starobylých památek, je to právě Korčula, která se nachází prakticky na samotném jihu Chorvatska, jižně od ostrova Hvar. Cesta na Korčulu by byla zajisté velice nepříjemná, kdybyste ji museli absolvovat celou v autě nebo v autobuse. Naštěstí už v dnešní době můžete na Korčulu cestovat letecky z Prahy, tudíž je cesta o poznání příjemnější a dovolená tak může začít co nevidět.

Ostrov Cres – Ticho a klid

A jaký je ten třetí, nejkrásnější chorvatský ostrov? Pro mnoho lidí určitě ostrov Cres. Ten ještě donedávna nebyl mnohými objeven, a proto právě zde najdete jedna z nejklidnějších míst v celém Chorvatsku. Pláže jsou zde skutečně dech beroucí a moře průzračné i několik metrů do hloubky. Dovolenou tak můžete strávit buď relaxací na místních písčito-oblázkových plážích, nebo ve vodách moře nebo v jeho hlubinách při šnorchlování. Pokud vás voda po nějaké době omrzí, uvidíte, že ani ostrov sám není nezajímavým místem. Několik malebných vesniček čekajících na vaše krásy chtivé srdce vás jistě okouzlí stejně tak, jako si očarovaly stovky jiných, kteří zde byli před vámi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *