Ostrov Sušac – ráj na zemi

susacOstrov Sušac zaujímá rozlohu činící přibližně 6 km² a leží na západ od více známějšího ostrova Lastovo. Ostrov od severozápadu k jihovýchodu zpozvolna klesá. Stěny Sušace lemují poměrně příkré běloskvoucí stěny. Cesta na ostrov motorovým člunem z přístavu Vela Luka ležícího na Ostrově Korčula zabere necelé dvě hodiny.

Panenská příroda na ostrově Sušac

Ostrov je prakticky neobydlený, a až na majitele statku a pár lidí, kteří se starají o maják, který je dominantou ostrova, zde nikdo nežije. Maják pocházející z konce 19. století, se pyšně tyčí na nejvyšším bodě ostrova a dodává tak Sušaci jedinečný romantický nádech. Při výhledu z oken majáku se vám zatají dech nad dokonalou krásou ostrova.

Příjemné počasí typické pro středomoří

Po většinu sezóny na ostrově panuje velmi příjemné chorvatské klima, ale při cestě na ostrov je sebou nutno přibalit i nějaký ten kousek teplého oblečení, protože obzvlášť na večer se zde zvedá chladný větřík, což je dáno i polohou a tvarem Sušace.

Romantika, kde se podíváš

susac2Ostrov jakoby přímo nabádal k dlouhým procházkám při svitu zapadajícího slunce, které se nádherně blyští na hladině průzračné vody, která překypuje životem. Ostrov je tak vhodný i pro milovníky rybářského sportu či potápění. Sušac zajisté uspokojí především rekreanty hledající klid a romantiku, kterou jim právě Sušac může nabídnout vrchovatou měrou.

Ubytování pouze v majáku

Ubytování na ostrově lze zajistit pouze v budově majáku a počet návštěvníků ostrova je tak značně omezen. Na ostrov je potřeba sebou dovézt dostatečné zásoby jídla a pitné vody, i když u zdejšího farmáře je možnost nákupu nějakého toho čerstvého masa, mléka, másla a sýra.

Pokud tedy nepatříte k milovníkům přeplněných pláží, ale máte rádi středomořský ráz chorvatské krajiny, je Sušac místem na kterém si oddychnete a užijete opravdu nádhernou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *