Archiv rubriky: Jižní Dalmácie

Objevte krásu a unikáty přírodního parku Mljet

Objevte krásu a unikáty přírodního parku MljetOstrov Mljet je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů celého Chorvatska. Pokud byste sem chtěli zamířit, pak se vydejte do jihodalmatského pásu ostrůvků, kterých je Mljet součástí. O jeho krásách, stejně jako plážích a možnostech ubytování se ovšem zmiňujeme v několika předchozích článcích. Dnes se budeme proto věnovat jeho skvostu a jedinečnému unikátu, který představuje zdejší národní park.

Celý příspěvek

Kde se zabydlet na ostrově Lastovo? Pár tipů pro vás!

Kde se zabydlet na ostrově Lastovo? Pár tipů pro vás!Každého, kdo se chystá na chorvatský ostrov Lastovo, zajisté nejednou napadla otázka, kde se tady vlastně ubytuje. Na severu nebo raději na jihu? A v jakém vlastně typu ubytování? To všechno jsou naprosto obvyklé otázky, na které si teď v rychlosti odpovíme.

Celý příspěvek

Lastovo: Zaklopatice – ráj pro potápěče, šnorchlaře a jachtaře

Lastovo - ZaklopaticeLéto se blíží, krásné letní dny přišly i do našich českých končin a nejeden nedočkavec si již sjednal prázdninovou dovolenou například v Chorvatsku. I letos se první příčky v oblíbenosti určitě umístí ostrov Lastovo, který láká nesčetnými krásami. Krásná města, krásná příroda, krásné moře, krásné historické památky – to je jen krátký výčet krás, které se právě letos chystá navštívit nejméně stovka českých turistů.

Celý příspěvek

Klidnou dovolenou najdete na ostrově Lastovo

Klidnou dovolenou najdete na ostrově LastovoPouhých třináct mil přes Lastovský průliv od ostrova Korčula najdete ostrov Lastovo. Jedná se o další menší ostrůvek s pouhým jedním tisícem obyvatel. Ostrov má spíš hornatý charakter a je celý porostlý zelení. Právě proto může být zdejší dovolená i pro ty, kteří nechtějí celou dobu jen proležet na pláži. Nejvyšším bodem ostrova Lastovo je vrchnázvem Hum, který převyšuje okolní krajinu o 418 metrů. Okolo celého ostrova naleznete pouze nádherně klidné a neuvěřitelně čisté moře, které vyloženě vybízí ke koupání.

Celý příspěvek

Navštivte krásy ostrova Mljet

Navštivte krásy ostrova MljetOstrov Mljet si oblíbilo mnoho českých turistů. Každoročně se jich zde sjíždí stovky a vychutnávají si tady nádherné prázdniny. Ani letos tomu nebude jinak. A jelikož je Chorvatsko poměrně blízko a velice snadno dostupné autem bude autobusem, bude většina turistů volit právě tento způsob dopravy.

Celý příspěvek

Ostrov Mljet – perla jižní Dalmácie

MljetNa jihu Dalmácie najdete velký, nádherný a poklidný ostrov, Mljet. Kromě koupání v místním průzračném moři můžete navštívit i Národní park Mljet, který najdete na severozápadě ostrova. Díky tomu všemu je ostrov Mljet pokládán za jeden z nejkrásnějších Chorvatských ostrovů. Celé tři čtvrtiny ostrova jsou zalesněné, a tak má ostrov i další přívlastek, a to nejzalesněnější. Recenze Mljet jen překypují chválou a vlastně se prakticky nesetkáte s negativní reakcí.

Celý příspěvek

Méně známé chorvatské ostrovy a ostrůvky

2Chorvatsko tvoří převážnou část východního pobřeží Jadranu. Pobřeží co do členitosti trumfne v Evropě jen Norsko, je povětšinou vápencové, vysoké skály strmě spadají do moře, ale na jiných místech jsou bez přechodu vystřídány nízkým písčitým břehem. Pobřežní čáru tvoří mimo jiné 69 velkých ostrovů, 656 ostrůvků a nespočtem skalisek a hřebenů.

Celý příspěvek

Ostrov Mljet – Jižní Dalmácie

mljetOstrov Mljet – Chorvatsko je jedním z největších v Jihodalmatském souostroví, jeho rozloha činí přes 100 km čtverečních. Ačkoliv široký v průměru jen 3 až 4 km, je dlouhý úctyhodných 38 km. Leží ve vnějším pásu souostroví a jižně od něj se již rozkládá volné moře. Vyznačuje se velmi členitým pobřežím, které je zejména na severu a severozápadě lemováno množstvím malých přilehlých ostrůvků. Celý příspěvek

Ostrov Koločep – Elafitské ostrovy (Jižní Dalmácie)

kolocepKoločep je malý ostrůvek z vápence a dolomitu o rozloze jen 2,35 km čtverečních, náleží do skupiny ostrovů Elaphite a z Dubrovníku se sem dostanete lodí za pouhých 20 – 40 minut. Lodní spojení je časté a pravidelné. Jezdí tu desítky lodních linek denně. Protože je však Koločep ostrov bez automobilového provozu, trajekt mezi nimi budete hledat marně. Celý příspěvek