Klidnou dovolenou najdete na ostrově Lastovo

Klidnou dovolenou najdete na ostrově LastovoPouhých třináct mil přes Lastovský průliv od ostrova Korčula najdete ostrov Lastovo. Jedná se o další menší ostrůvek s pouhým jedním tisícem obyvatel. Ostrov má spíš hornatý charakter a je celý porostlý zelení. Právě proto může být zdejší dovolená i pro ty, kteří nechtějí celou dobu jen proležet na pláži. Nejvyšším bodem ostrova Lastovo je vrchnázvem Hum, který převyšuje okolní krajinu o 418 metrů. Okolo celého ostrova naleznete pouze nádherně klidné a neuvěřitelně čisté moře, které vyloženě vybízí ke koupání.

Marina Lastovo

Není proto divu, že se zde lidé dopravují zejména loďkami a vodními skútry a téměř na každém kroku najdete nějaký přístav neboli Marinu. I díky tomu všemu Lastovo vyhledávají vyznavači windsurfingu, jachtingu, potápění nebo sportovního rybolovu. Ostrov je prostě ideální pro všechny, kteří se nebojí vody. Nejkrásnější pláže Lastovo tak nejsou na jediném místě. Všude najdete tu nejkrásnější. Stačí prostě někam vyjet loďkou a do několika minut se ocitnete v nádherné, opuštěné a čisté zátoce s klidným mořem. Na jihu Lastova se nachází široký, hluboký záliv, který slouží jako výborné kotviště. Pokud se odtud vydáte na západ, naleznete záliv Velo jezero, které je perfektně chráněno před větry, takže je zde permanentně klidná hladina. Na severu ostrova pak najdete menší záliv, taktéž chráněný před větry, a to Malo jezero. I pod hladinou najdete skvosty celého Chorvatska. V okolí ostrova Lastovo se totiž nacházejí bohatá loviště mořských ryb.

Recenze Lastovo

Není divu, že jsou na ostrov Lastovo pouze kladné recenze. Každý, kdo jej navštívil, se zde rád vrací a to i ten, který nikdy na stejné místo nejezdí dvakrát. Lastovo je prostě jasnou volbou, když chcete zažít nádhernou a opravdu prosluněnou dovolenou. Slunce zde totiž svítí nejvíce z celého Chorvatska. Navíc se jedná o velice klidné a turisty zatím neobjevené místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *