Jak vypadají dokonalé křivky


Jestliže se domníváte, že se dočtete něco o nejnovějším pohledu na správný rozměr poprsí, budete rychle vyvedeni z omylu. Ženy se starají o mnohem více věcí, než je velikost prsou. Křivky, které jim právem dělají mnohdy větší starosti, představují tvar a tloušťka jejich obočí. Jsou-li dokonalé, dotvářejí perfektní dojem dojem nalíčení očí a celého obličeje. Když nejsou, je třeba vytrhávat či dokreslovat – nebo vytrhávat a dokreslovat. Existuje i jiná cesta?


Lepší žádné líčení než neprofesionální

Měřítka na dokonalý vzhled neexistují jako platónská idea sama o sobě, ale určuje je móda a subjektivní vnímání sebe sama. Co je jisté – opravdu jen málo jedinců může mít dojem, že všechno na jeho těle dosahuje právě platného ideálu. Pořád je co napravovat, a pokud zůstaneme u ranního líčení obličeje, týká se to textury a tónu pleti, rtů, řas, očních víček a obočí. Zkrátka a dobře je toho víc než dost. Nejenže je procedura náročná na čas, zvýšené nároky také klade na šikovnost a dobrý odhad. Poloviny obličeje by měly být symetrické, rtěnka a stíny vzájemně sladěné. Výsledky nepovedeného ranního boje vídáme kolem sebe dnes a denně. Cesta, jak zmírnit ranní tlak před zrcadlem, může spočívat třeba v rozhodnutí pořídit si permanentní obočí.


Malovat si obočí stejně nikoho nebaví


Co si budeme nalhávat, upravovat si obočí je vlastně nuda. Není zde žádný prostor, jak se “vyřádit”, vyjádřit sebe sama a svoji kreativitu. Pokud vynecháme extravagantní nápady vyznavačů Gothic nebo Emo stylu, se kterými vyjít mezi lidi je již na pováženou, požadavky na obočí spočívají ve vytvarování dvou zcela identických oblouků. Řekne se to jednoduše, ale zvládnout narychlo od oka dokonalou souměrnost není hračka. Bude-li požadovaný tvar vytetován, jedinou úpravou obočí bude vytrhnout sem tam nějaký přirozený vlásek, který kazí dojem. Avšak většinou ani to ne, protože k vytetování obočí se uchylují spíše ženy, kterým se přirozeného ochlupení očních oblouků nedostává, než ty, u kterých přebývá. Každopádně veškerá titěrná práce s obočím je tím vyřízena. Samotný zákrok je tak bezproblémový, že není potřeba žádná předchozí konzultace či snad dokonce nějaké vyšetření. Stačí, když se žena objedná a na pořízení permanentního obočí přijde tak nalíčená, jak si přeje po zákroku vypadat. Jen musí dodržet několik nezbytných opatření, jako jsou například zdržení se pití kávy a alkoholických nápojů, návštěvy solária nebo absolvování detoxikačních kúr před zákrokem. Také se nedoporučuje podstoupit jej v prvních dnech menstruace, při zdravotní indispozici v podobě běžného nachlazení nebo v průběhu užívání antibiotik. Pořízení stálého obočí trvá v průměru kolem 3 hodin a vzhledem k mikroskopickému průměru jehel, se kterými se pracuje, je téměř nevnímatelné, nebolí.

Metodou pudrovou či vláskováním?

Podle individuálních požadavků je možné zvolit klasické vláskování neboli microblading, kdy jsou jednotlivé vlásky pečlivě vytetovány a vytvářejí efekt trojrozměrného hustého obočí, nebo tzv. pudrovou metodu, při které se barva sice zapracovává o něco hlouběji do pokožky, ale díky nenápadnému rozmístění působí celkově přirozenějším dojmem, vlastně jenom doplňuje původní přirozené obočí. U obou způsobů po zhojení bývá nutná korekce, byť obvykle jen drobná. Rozdíl je v délce trvání – hlubší pudrová technika poskytuje trvanlivé obočí cca na dva roky a poté mizí jen pozvolna a nenápadně, klasické vláskování na rok až rok a půl, na znovunamalování se doporučuje chodit každým rokem.
Představuje pro vás nedokonalé obočí problém? Uvažovali jste někdy o úplném odstranění obočí, Jak obočí dokresluje podle vás vzhled obličeje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *