Zažijte romantickou dovolenou na ostrově Šolta

Zažijte romantickou dovolenou na ostrově ŠoltaChorvatský ostrov Šolta je jedním z nejméně turisticky rozvíjejících se ostrovů a najdete jej jen několik kilometrů severně od dalšího nádherného chorvatského ostrova, a to Brače. Šolta Nečujam, Šolta Stomorská, Rogač Šolta – to jsou názvy nejvýznamnějších apartmánových osad na celém ostrově. Ano, jedná se spíše o menší vesnice a oproti ostatním turisticky vyhlášeným místům v Chorvatsku značně zaostávají, ale i tak zde každoročně zavítá několik stovek turistů. Hotely tady ale budete hledat opravdu těžko. Na celém ostrově celoročně žije asi jen 1 500 obyvatel, kteří celému místu dodávají tu pravou dovolenkovou atmosféru. Pokud se vám na ostrově Šolta také zalíbí, můžete si zde pronajmout apartmán třeba na celé léto. Ovšem nikdy si nepleťte chorvatský ostrov Šolta s českým umělcem jménem Drahoslav Šolta!

Šolta Nečujam, Šolta Stomorská, Rogač Šolta

Nejvyhlášenější místa na chorvatském ostrově Šolta, městečko Nečujam, Stomorská a Rogač, jsou perfektní pro ty, kteří chtějí zažít tichou a klidnou dovolenou. Na ostrově Šolta najdete pouze krásnou a čistou přírodu, moře průzračné, teplé a plné života. Neočekávejte velké davy turistů. Chorvatský ostrov Šolta je prostě ideální pro romantické procházky při západu slunce, pro ničím nerušenou rodinnou dovolenou anebo pro nejkrásnější líbánky. Není proto divu, že fotky Šolta Nečujam bývají nejčastěji uváděny na nejrůznějších stránkách o Chorvatsku, či v nejrozmanitějších katalozích. Rogač je dopravním srdcem ostrova, a proto je také nejvíce osídlen. Najdete zde také nádhernou oblázkovou pláž Banje. Nečujam je naopak turistickým centrem ostrova, kde se nachází největší turistická zařízení a největší pláž na celém ostrově.

Chorvatský ostrov Šolta

Ostrov Šolta je ale zároveň výborně dostupný například i autem. Od samotného Splitu je vzdálen pouhou hodinu jízdy trajektem. Ten připlouvá i několikrát za den do Rogače, odkud se již dostanete kamkoliv. Ostrov Šolta tedy nebude vašim letním vězením, kde budete muset strávit celou svoji dovolenou. Budete moct vyjet i na nejrůznější výlety.

1 komentář u „Zažijte romantickou dovolenou na ostrově Šolta

  1. zdenkavasir

    šolta opravdu nezklamala naše očekávání odpočinek klid čisté moře a bohatá zelen malé pláže jak to mame rádi a výborné víno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *