Brač – jeden z nejatraktivnějších ostrovů

bračChorvatsko je vyhledávanou destinací pro letní dovolené již pomalu celé století. A ostrov Brač patří k místům z nejznámějších. Jednou z důležitých podmínek vydařené dovolené je samozřejmě pěkné počasí. Na Brač se v této věci můžete spolehnout. Vyznačuje se vysokým množstvím slunečných dní po celé letní období. Přesvědčí vás o tom dlouhodobá předpověď počasí Brač dostupná na internetu. Zde se také můžete informovat na počasí Brač online v kteroukoliv roční i denní dobu.

Hlavní turistické středisko – Supetar

Na ostrov se pravděpodobně dopravíte trajektovou linkou Split – ostrov Brač Supetar. Supetar je největším turistickým střediskem na ostrově. Leží v jeho severní části v zátoce Svatého Petra. Najdete tu vše, proč jste se vydali na jih. Slunce, překrásné pláže, azurově modré moře, řadu přírodních krás. Milovníci historie mohou prozkoumat nejen řadu památek v samotném městečku, ale díky dobrému dopravnímu spojení i památky na blízkých ostrovech Vis a Hvar a celé pobřeží v okolí města Split.

Oblíbený sport – potápění

Na Brač zamiřte, patří-li k vašim koníčkům podmořské potápění nebo byste si to chtěli konečně vyzkoušet. Na internetových stránkách www don felder Brač najdete hned několik typů na střediska nabízející kurzy potápění pro začátečníky i pokročilé. K nejznámějším patří bezesporu základna Manjana Brač, která nabízí výcvik zahrnující 10 hodin teorie včetně videa, základní výcvik šnorchlování v bazénu nebo uzavřené zátoce, zapůjčení kompletní potápěčské výstroje a na závěr pět ponorů pod dohledem zkušených a česky hovořících instruktorů. V ceně kurzu je i DVD s celovečerním hraným filmem o ostrově Brač a samotném středisku Manjana. Přes pořadatele kurzu si lze zajistit rovnou i ubytování nejen pro samotné účastníky, ale i pro jejich rodinné příslušníky. Na výběr je bydlení v karavanu nebo apartmánu, domluvit si lze i možnost ubytování ve vlastním stanu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *