4 hlavní důvody, proč si pořídit vlastní bazén na zahradu

Pokud patříte k vyznavačům plavání a nechcete neustále chodit pouze do veřejných bazénů a plováren, případně toužebně očekávat dovolenou, kdy si vyjedete k moři, je dobré zauvažovat nad realizací vlastního bazénu. Stačí k tomu mít kousek volného místa na zahradě u domu a zvolit vhodné řešení. Jako nejlepší se jeví moderní zapuštěné bazény s přelivovým či skimmerovým systémem.

1. Soukromí a možnost zaplavat si v každém okamžiku

Necháte-li si vystavět na zahradě bazén, poskytne vám maximální pohodlí. Plavat v něm můžete prakticky kdykoliv, klidně ve večerních a nočních hodinách. Nejste omezováni otevírací dobou, což je problematické u veřejných bazénů. S nikým se o bazén nemusíte dělit. Tím, že jej využíváte jen vy a vaši rodinní příslušníci, nevznikají žádné problémy ani z hygienického hlediska.

2. Trvanlivost a životnost

Při volbě zahradního bazénu je jistě dobré zvolit řešení, které vám vydrží na dlouhou dobu. Z tohoto důvodu jsou ideální zejména zapuštěné bazény, které mají výrazně delší životnost nežli nadzemní modely. Kvalitně postavený zapuštěný bazén vydrží desítky let bez nutnosti zásadních oprav a rekonstrukcí, stačí jeho pravidelný servis.

3. Zapuštěný bazén nenaruší vzhled zahrady

U zapuštěných bazénů je pozitivní, že se dají do zahrady umně zakomponovat tak, aby nepůsobily nijak rušivým dojmem, případně nepřekážely ve výhledu na zbylé části pozemku.

4. Čistá voda

U každého bazénu je vždy důležité, aby měl neustále čistou a zdravou vodu. Ve veřejných bazénech to nijak neovlivníte, musíte se spoléhat na provozovatele. U domácího bazénu máte o kvalitě vody dokonalý přehled. Základem je vždy účinná filtrace a přivádění vody do ní. Dobrou volbou jsou přelivové bazény, u nichž se voda do filtračního zařízení dostává skrz okrajové kanálky. Ještě preciznější jsou pak skimmerové bazény, kdy je voda vháněna do filtrace pomocí otvorů, které jsou zabudované přímo ve stěnách. Výhodou je, že v tomto případě voda nemusí sahat až po okraj bazénu.

Výrobce moderních domácích bazénů

Příkladem atraktivní stavby je bazén ALBIXON. Firma Albixon na tuzemském trhu působí již řadu let a realizovala stovky zahradních bazénů. Kromě výstavby zajišťuje servis a prodej bazénového zastřešení, potažmo příslušenství. Dokáže vytvořit bazény přímo na míru dle potřeb a přání zákazníků. Jejím hitem jsou bazény vypláštěné těžkou fólií, které mají extrémně dlouhou životnost a dobře snášejí vliv UV záření.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *