Jak se vyhnout inflaci? Nenechte si ujít investování do zlata

Ptáte se, jak zastavit problém s inflací, když běžné spořicí účty nabízí tak nízké úrokové sazby pro možné zhodnocení a pořízení nemovitosti je pro vás aktuálně příliš drahé? V takovém případě přichází na řadě investiční zlato. Jaké výhody nabízí a proč jde o vhodnou investici pro začátečníky i zkušené? To se dozvíte v tomto článku.

Váš majetek nepožírá inflace

Pokud se rozhodnete pro investování, patří mezi hlavní motivaci nejenom snaha o zhodnocení majetku, ale také jeho ochrana před inflací. Ta je aktuální v zásadě každý rok a pohybuje se v řádu několika procent. Po některých politických rozhodnutích, kvůli aktuální ekonomické situaci či po zásahu banky může být v určitých letech inflace skutečně značná. Z toho důvodu většina lidí moc dobře ví, že peníze není dobré dlouhodobě ponechávat na účtu. Lepší strategií je například investiční zlato, které je historicky ověřené právě i z pohledu odolnosti proti inflaci dané měny.

Snadné investování v libovolné částce

Investiční zlato patří spíše mezi konzervativní investice a bývá doporučováno například spolu s investováním do nemovitostí. Jenže taková koupě nemovitosti má obrovskou nevýhodu v příliš vysoké pořizovací ceně. V případě zlata se totiž sami jednoduše rozmyslíte, kolik peněz chcete investovat. Nakoupit tak můžete mince či slitky v řádech desetitisíců či statisíců. Zároveň není problém postupně přikupovat další.

Vyberte si mince či slitky

Skutečně jednoduchý nákup i prodej zlata můžete uskutečnit i vy. Stačí se přijít podívat na specializovanou prodejnu v Obecním domě v Praze, nebo ještě rychleji a jednodušeji objednat na internetovém obchodě, který najdete na stránkách www.zlate-mince.cz. Pokud chcete investovat do zlata, nezapomeňte také porovnat aktuální ceny u různých prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *