Čiovo – ostrov vhodný nejen ke koupání

Čiovo – ostrov vhodný nejen ke koupáníChystáte-li se na dovolenou do Chorvatska a nevíte-li si rady s tím, do jaké oblasti zajet tentokrát, zkuste ostrov Čiovo. Tento překrásný ostrov, jehož historie se začala psát už v prehistorii, se nachází ve střední Dalmácii. Určitě si říkáte, jak se na ostrov dostaneme, když chceme jet autem? To je velice jednoduché! Ostrov Čiovo je spojen s pevninou pohyblivým mostem. Vydejte se tedy na cestu Trogir Čiovo a ani nebudete muset opustit váš vůz.

Penzion Růža Čiovo

Když jsme vyřešili otázku dopravy, vyvstává otázka ubytování. To si můžete za poměrně příjemné ceny zařídit v penzionu Růža. Ubytování v tomto penzionu má podobu dvoulůžkových pokojů se sprchou, toaletou, ledničkou a také s balkónem. Penzion Růža se nachází pouhých 250 metrů od nádherné, slunečné, písečné pláže. Není divu, že jsou recenze na tento typ ubytování ve většině případů pozitivní.

Okrug Gronji Čiovo

Ubytování a dopravu již máte tedy vyřešenou a můžete se plně věnovat volným, slunečným dnům, své dovolené a prázdninám. Navštívit můžete například západní část ostrova, kde se nachází Okrug Gronji. V této části ostrova je nádherné, téměř celoročně slunečné počasí, najdete tady mnoho restaurací s velikým výběrem dalmatských specialit, hotelových resortů, potápěčských škol, turistických obchůdků a spoustu dalšího. Každý turista zde určitě najde to svoje. Navíc se můžete přidat k jednomu z mnoha výletů do tichých a opuštěných zátok.

Čiovo Slatine

Pokud se přesunete na severovýchod ostrova, najdete zde malou rybářskou vesnici, Slatine. V okolí vesnice Slatine je velice členité pobřeží, kde najdete nespočet nádherných, klidných, ospalých zátok, fascinujících útesů, oblázkových i kamenitých pláží. Tato opuštěná zákoutí jsou dokonalým místem pro koupání rodin s malými dětmi, a to i díky tomu, že okolo celého ostrova Čiovo je postupný vstup do moře. Kromě nádherných pláží zde můžete shlédnout tradiční rybářství a zemědělství, kterému se v této oblasti věnuje stále poměrně dost místních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *