Drvenik Mali – ostrůvek s 56 obyvateli

drvenikDrvenik Mali – malý ostrůvek, nacházející se ve skupině ostrovů náležících k centrální Dalmácii, jehož rozloha činí pouhé 3,43 kilometrů čtverečných, se může pochlubit nádhernými plážemi. Právě kvůli členitému pobřeží a malebným písčitým plážím, patří Drvenik Mali k lokalitám, ve kterých jdou nemovitosti doslova „na dračku“. Vlastnit takový prázdninový domek s výhledem na moře, či skalní útes totiž rozhodně není od věci.

Jedinečná atmosféra ostrova

Pobřeží ostrůvku lemují četné zátoky s řadou blyštivých písčitých pláží. Ostrov sousedí s větším bratříčkem – Drvenikem Velikim. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Glavica s výškou 79 metrů nad mořem. S přeplněnými plážemi se zde rozhodně nesetkáte – na ostrově totiž žije pouze 56 stálých obyvatel. Jedinou obydlenou osadou ostrova je osada Drvenik Mali. Kromě jedinečné atmosféry, kterou můžete díky pobytu v této přátelské osadě načerpat, zde uvidíte také několik zajímavých historických a kulturních památek.

Drvenik Mali – základní informace o ostrově:

  • Náleží do skupiny ostrovů střední Dalmácie
  • Jeho rozloha činí 3,43 kilometrů čtverečných
  • Ostrůvek tvořen pěti malými vesničkami
  • Pouze 56 stálých obyvatel
  • Nejvyšší vrchol ostrova – Glavica (79 m.n.m.)
  • Jediná obydlená osada – Drvenik Mali
  • Písčité pláže a okouzlující příroda
  • Oblíbené místo jachtařů
  • Dostatek soukromí – ideální pro milovníky klidné dovolené

Kouzelné písčité pláže a dostatek soukromí

Nejkrásnější pláže naleznete v zátoce Vela Rina, která je však vystavena vlivu jihozápadních větrů. Drvenik Mali je tvořen 5 maličkými vesničkami a výše jmenovanou zátokou. Drvenik je oblíbeným cílem jachtařů, kteří zde mohou svůj „stroj“ ukotvit v kompletně vybaveném přístavišti (marině) s ponorem 6 metrů. Na své si zde však přijdou také turisté, kteří si chtějí užít tu pravou dovolenkovou atmosféru bez rušivých elementů. Zde se s pláží typu „hlava na hlavě“ nesetkáte. Vaši dovolenou nebo líbánky vám zpestří tyrkysově modré moře, písčité pláže, okouzlující panoramata a všudypřítomný klid, který si můžete vychutnávat plnými doušky.

Jaké možnosti ubytování na ostrově naleznete?

S megalomanskými hotelovými komplexy zde rozhodně nepočítejte. Pokud máte pár milionů nazbyt, není nic lehčího, než je investovat do koupě „prázdninového domku“, kterých je zde opravdu požehnaně. Dobře, a teď vážně… Na Drveniku Malem naleznete několik apartmánů. Nejvíce ubytovacích kapacit je však tradičně v soukromí. Stačí ostrůvek projekt a optat se místních obyvatel (ano těch 56, kteří zde bydlí), zda nenabízí volné pokoje. Vaše šance na úspěch je více, než 100 %. Potěšit vás může také skutečnost, že tento typ ubytování není nikterak finančně náročný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *