Vydejte se letos na ostrov Korčula

korculaJestliže jste za cíl své letošní dovolené zvolili ostrov Korčula, čeká vás dlouhá cesta. Korčula náleží k vnějšímu pásu Jihodalmatských ostrovů. Při hledání na mapě se orientujte podle známého ostrova Hvar, od kterého ji odděluje Korčulský průliv.

Kudy se vydat

Doporučenou možností dopravy na ostrov je trajekt Drvenik – Korčula, který vás zaveze do přístavu Dominče. Trajektová linka je sezónní a v provozu bývá od poloviny měsíce června do září. V průběhu hlavní sezóny jezdí tři spoje denně, mimo ni dva. Letošní ceny trajektové dopravy doposud nejsou známy, lze se tedy jen přibližně orientovat podle těch loňských. Dospělá osoba 39 Kn, dítě do 12 let 20 Kn, osobní automobil 202 Kn, motocykl 85 Kn.

Ubytování v hotelu Park

Možnost příjemného odpočinku a relaxace nabízí hotel Park Korčula. Nachází se přímo na břehu moře obklopený borovicovým hájem a centrum města je vzdáleno pouhých pět minut pěší chůze. Většina pokojů má vlastní balkón, který skýtá výhled na mořskou hladinu nebo starobylé městečko Korčula. V blízkém okolí naleznete možnosti sportování i zábavy.

Ubytování v hotelu Bon Repos

Jste-li spíše vyznavači poklidu, můžete pro ubytování zvolit hotel Bon Repos Korčula, recenze na něj naleznete na internetu. Je od města Korčula vzdálen cca 3 km. Netoužíte-li po mimochodem velice příjemné procházce po pobřeží, dopraví vás tam kdykoliv taxi loďka.

Ubytování v hotelu Feral

Vyhovuje vám větší vzdálenost od města a lidí? Navštivte hotel Feral Korčula, který naleznete ve vesničce Brna vzdálené od Korčuly 25 km. Přes relativní odlehlost lokality zde můžete počítat se službami na vysoké úrovni. Klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV, minibarem, sejfem, telefonem a připojením na internet, vzdálenost od pláže cca 50 m, venkovní bazén se sladkou vodou, půjčovna jízdních kol pro projížďky po malebném okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *