V zátokách ležící města Mali a Vili Lošinj: objevte jejich krásu

V zátokách ležící města Mali a Vili Lošinj: objevte jejich krásuJedny z nejoblíbenějších letovisek kvarnerského souostroví jsou bezpochyby městečka Mali a Veli Lošinj. Tyto pobřežní klenoty nejsou – co se do velikosti týče žádnými unikáty, jejich krása a malebnost ovšem uchvátila již nejednoho cestovatele a zarputilého turistu. Pokud vás již nelákají tradiční chorvatská letoviska a Střední Dalmácii již máte proježděnou křížem krážem, pak nepřestávejte číst následující řádky, na nichž vám prozradíme několik dobrých důvodů, proč Veli a Mali Lošinj navštívit.

Veli Lošinj: přístavní městečko s tisícovkou obyvatel

Veli Lošinj se nachází v jihozápadní části ostrova Lošinj, zhruba čtyři kilometry od městečka Mali Lošinj. Od 19. století bylo toto oblíbené letovisko prohlášeno klimatickým lázeňským místem. Ráz městečka je poněkud divočejší. Skalnaté pláže v mírném borovicovém svahu, z nichž některé získaly prestižní ocenění Modrá vlajka, stejně jako starobylá architektura dělá z tohoto místa netradiční letovisko, jehož kouzlu každoročně neodolají turisté z celého světa.

Mali Lošinj: velký malý paradox

Označení tohoto městečka určitě mnohé z nás svádí k tvrzení, že se jedná o letovisko menší, než výše zmíněný Veli Lošinj. Ve skutečnosti je tomu ovšem naopak. Mali Lošinj je největším městem celého ostrova s takřka 7 000 stálými obyvateli. Díky svému příznivému podnebí a klimatu, stejně jako bohaté vegetaci se sem každoročně vydávají turisté napříč všemi kontinenty a výjimkou není, ani pokud zde narazíte na nejedno letní sídlo vysokých státních hodnostářů, celebrit nebo umělců.

Letní dovolená vhodné pro astmatiky a alergiky

Jelikož jsou obě tato městečka klimatickými lázeňskými místy, letní dovolená směřovaná do těchto míst je ideální pro astmatiky, alergiky nebo osoby potýkající se s chronickými respiračními onemocněními nebo dýchacími obtížemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *