Nejvyhledávanější letoviska na ostrově Pag

1Ostrov Pag, přestože je celkově pátým největším ostrovem na Jadranu, patří k těm s nejmenší hustotou obyvatelstva. Na cca 285 km čtverečních tu trvale žije jen kolem 8 tisíc obyvatel. V průběhu turistické sezóny však ostrov doslova ožívá přílivem návštěvníků z celého světa, kterým nabízí možnost strávit svou dovolenou v některém z mnoha vyhlášených letovisek.

Mladé letovisko Mandre

Toužíte-li po klidnějším místě bez rušných zábav je pro vás jako stvořené při návštěvě ostrova Pag Mandre, místo, při jehož stvoření i Bůh myslel na odpočinek. Čekají tu na vás kilometry typicky chorvatských oblázkových a kamenitých pláží s pozvolným vstupem do vody a průzračné moře. Máte možnost si zarybařit nebo využít nabídky ke sportovnímu potápění na otevřeném moři. Protože je Mandre poměrně mladým letoviskem, nabízí ubytování veskrze v nových a moderně zařízených domech a apartmánech, v centru městečka jsou turistům k dispozici restaurace, kavárny, obchody, směnárna, bankomat i půjčovna člunů.

Hlavní turistické centrum Novalja

Jestliže hledáte místo, které se na letní dovolené vysloveně specializuje, pak ostrov Pag – Novalja je váš cíl.  Krásná promenáda na pobřeží, tržnice, stylové restaurace s řadou místních specialit na jídelních lístcích, bary, kavárny, diskotéka na pláži Zrče, řada možností k lodním výletům na okolní ostrovy… Novalja svým návštěvníkům mimo jiné nabízí i bohatý noční život. V okolí i městě samotném samozřejmě najdete překrásné, nejen oblázkové a kamenité, ale netypicky i písčité, pláže.

Povljana nabízí úlevu od revmatických obtíží

Jestliže jste rozhodnuti navštívit ostrov Pag, Povljana by neměla ujít vaší pozornosti. Dříve zemědělská oblast se proměnila v jedno z nejvýznamnějších turistických letovisek na ostrově a mimo nádherných pláží, křišťálově čistého moře a nově vybudovaného turistického zázemí nabízí i jednu specialitu, tzv. „sladkovodní bahno“ u pláže Mali Dubrovnik, které je proslulé svými léčivými účinky v případě revmatických potíží. V těsné blízkosti letoviska se pak nachází i písečná nuda pláž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *