Jaké bývá počasí na ostrově Korčula?

korčulaChystáte-li si právě na dovolenou do Chorvatska, konkrétně na ostrov Korčula, zajisté vás kromě místních krás, kvality moře a nejlepších zdejších restaurací, zajímá, jaké je na Korčule počasí. To se sice může každý den měnit, ale existují jisté průměry, které se na Korčule každý rok opakují. Kdy je tedy nejlepší doba na dovolenou na Korčule?

Počasí Korčula? Opakující se předpovědi

Počasí na Korčule se prakticky moc neliší od počasí v celém Chorvatsku. Nejtepleji je zde od konce května do konce září. To se teploty pohybují okolo tropických třicítek, srážky jsou prakticky nulové a fouká tady pouze slabý vítr. Tak to je ostatně i na ostatních ostrovech v Chorvatsku. Noční teplota pak prakticky neklesá pod dvacet stupňů. V podzimních, zimních a jarních měsících se pak teplota pohybuje od nuly až k patnácti stupňům. To už pak ale záleží na srážkách, sluneční aktivitě a síle větru. Ovšem v celku by se dalo říct, že jsou na Korčule velice teplá léta a mírné zimy.

Kdy je nejlepší doba na dovolenou na Korčule?

To, kdy jet na ostrov Korčula, hodně záleží na tom, co zde budete chtít dělat. Pokud se celý rok těšíte na aktivní dovolenou, bude pro vás nejlepší období okolo března a dubna, kdy jsou na Korčule teploty velice příjemné, okolo pětadvaceti stupňů, srážky jsou již minimální a vítr zde také moc nefouká. Během takových dnů pak na Korčule můžete objevovat všechny její krásy. Chcete-li si však užít nekonečné koupání, opalování, potápění a další klasicky dovolenkové aktivity, budou pro vás nejvhodnější měsíce květen, červen a září. Teploty se tady v těchto měsících pohybují okolo třicítky, ale zároveň se dá vydržet na sluníčku třeba i celý den, a teplota vody mívá nad dvacet stupňů. V červenci a v srpnu pak na ostrově Korčula bývají největší pařáky a teploty přes den prakticky neklesají pod třicet stupňů. Na sluníčku se dá vydržet pouze v brzkých ranních a pozdních odpoledních hodinách. Ale jakékoliv výlety ani neplánujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *