Kde se zabydlet na Korčule? 3 tipy pro vás!

Kde se zabydlet na Korčule? 3 tipy pro vás!Korčula je součástí pásu Jihodalmatských ostrovů a svou rozlohou (279 km2) zaujímá pomyslné šesté místo. Protože je Korčula velmi hornatým a členitým ostrovem, na své si zde přijdou milovníci bohaté fauny a flory, písčitých i oblázkových pláží, ale i ukrytých zátok a tajemných lagun. Značná část ostrova je hornatá a nabízí perfektní podmínky pro turistiku. Ať už míříte do Chorvatska za odpočinkem, adrenalinem nebo zábavou, Korčula je ostrovem, který vám rozhodně má co nabídnout. A protože je potřeba po náročném dni plném sluníčka a slaného moře někam uložit hlavu, povíme si něco málo o ubytování na ostrově Korčula, které se dělí do několika specifických kategorií.

Kempy na Korčule

Máte-li rádi dobrodružství a adrenalin, rádi stanujete v přírodě, pak vás určitě bude zajímat ubytování v kempech, které se na ostrově Korčula nachází. Navštívit můžete Kalac Kemp, který naleznete v oblíbené „Zátoce mušlí“, chcete-li „Uvali školjki“. Kempe je z velké části zalesněný a tvořený kaskádovými plošinami. Nachází se zhruba 3 kilometry od starobylého centra města. Druhým a neméně zajímavým kempem je kemp Mindel, který naleznete zhruba 5 kilometrů od místa Vela Luka. I tento kemp je částečně stíněn olivovým a mandlovníkovým hájem. Kemp pojme zhruba 150 osob a nabízí poměrně obstojné vybavení.

Apartmány a ubytování u místních

Chcete-li na ubytování v Chorvatsku doopravdy ušetřit, vsaďte na apartmány či studia, která vlastní místní obyvatelé. Ti vám mnohdy nabídnou výhodnější cenu, než cestovní kanceláře a jejich delegáti. Na Korčule, stejně jako v kterékoli jiné chorvatské destinaci, je celá řada ubytovacích kapacit v soukromí, stačí jen najít něco, co vyhovuje vaši představám.

Luxusní hotely

Ubytovat se na Korčule můžete též v některém ze zdejších hotelů. Mezi nejznámější zřejmě patří hotel Bon Repos, Borik nebo Korkyra. Narazit ovšem můžete i na menší rodinné hotýlky, v nichž jsou ovšem služby na poměrně vysoké úrovni. Pokud se na dovolené nechcete obtěžovat s vařením ani utrácet ve zdejších tavernách, vsaďte na hotely s programem polopenze, plné penze nebo all inclusive. Výjimkou nejsou ani večerní animační programy pro děti i dospělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *