Archiv rubriky: Uncategorized

5 neotřelých tipů, jak ušetřit na dovolené v Chorvatsku


Nedáte dopustit na Chorvatsko díky jeho levným cenám? Váš nízkonákladový plán dovolené se však může ocitnout v ohrožení, když si nepohlídáte určité typy výdajů. Nechcete za vaši chorvatskou dovolenou zaplatit stejně, jako za luxusní pobyt na Ibize? Zjistěte, jak v Chorvatsku ušetřit až tisíce korun.

Přestože nyní je žhavým cestovatelským trendem jižní Asie a kdo nemá fotku z pláže na Bali, jako by ani nebyl, stále se najde výrazné procento lidí, kteří nedají dopustit na staré dobré Chorvatsko. Podle interních dat portálu Porovnej24.cz se Chorvatsko stále drží mezi pěticí nejnavštěvovanějších zemí.

Jak na dovolené v této zemi ušetřit?

1) Ubytujte se v kempu

Možná se vám při výrazu „kemp v Chorvatsku“ vybaví depresivní stanové městečko v útrobách borovicového lesa, vzdálené kilometr od pláže. Kempovací kultura se však v posledních letech natolik zkvalitnila, že může svým pohodlím konkurovat některým hotelům. V Chorvatsku nyní seženete kempy, sestávající z moderních stanů a bungalovů, ve kterých nechybí klimatizace ani internet.

Proč si tedy nedopřát toto komfortní a zároveň levné ubytování?

2) Zvolte termín dovolené mimo turistickou špičku

Pokud jste fandy vysokých nákladů za dovolenou a rádi hodinu chodíte po přeplněné pláži, než se vám podaří najít aspoň kousek volného místa pro váš ručník, zamiřte do Chorvatska v první polovině července. V této části prázdnin totiž do Chorvatska míří největší počet turistů, což se projeví na rušné atmosféře letovisek i vyšších cenách za ubytování a služby.

Pokud chcete na ceně pobytu ušetřit až 30 % ceny, vydejte se do Chorvatska už v červnu, nebo naopak koncem srpna nebo v září. Užijete si poklidnější atmosféru a budete překvapeni, jak výrazně ceny poklesnou dolů.

3) Ušetřete na cestovním pojištění

Pokud se do ciziny vydává celá rodina, výdaje na cestovní pojistku se můžou celkem prodražit. Není výjimkou, že čtyřčlennou rodinu vyjde cestovní pojištění na téměř tisíc korun. Dá se nějak skloubit výhodná cena a kvalitní pojistná ochrana?

Řešením je zjistit si informace o cenách na trhu. Turista ovšem nemusí procházet webové stránky všech pojišťoven a zjišťovat, za kolik ho kde pojistí. Díky speciálním srovnávačům si dokáže udělat obrázek o cenách na trhu během pár minut.

Využili jsme online srovnání cen Netfinance.cz a zjistili, jak se liší ceny na trhu a kolik peněz může ušetřit čtyřčlenná rodina, když se chce pojistit v limitu 7 milionů Kč.

4) Stravujte se v místě ubytování

Na dovolené v Chorvatsku se finančně nevyplatí zvolit zájezd all-inclusive. Takový typ pobytu nedosahuje zdaleka takové úrovně, jako například v Egyptě nebo Tunisku, a navíc vyjde velmi nákladně.

Výhodněji vyjde, když budete ochutnávat místní gastronomii. Chorvatské destinace jsou většinou poblíž vesnic či městeček s občanskou vybaveností. Pokud budete nakupovat v místních supermarketech, sami si vařit a občas zajdete na večeři do místních restaurací, můžete za stravu zaplatit výrazně méně, než v rámci all-inclusive.

5) Ušetřete na mýtném

Na internetu najdete nespočet návodů, jak se vyhnout cestě po slovinských a chorvatských dálnicích, a ušetřit tak na dálniční známce a mýtném.

Pokud se vám nechce trmácet po okreskách, pořiďte si elektronickou krabičku. Jedná se o zařízení ENC, které má řidič uvnitř automobilu. Na tuto krabičku si nahraje kredit, kterým pak platí na jednotlivých mýtných branách. Placení tímto způsobem je levnější než hotově – v roce 2019 může řidič na mýtném ušetřit 22 %.             

Jak to vlastně vypadá na Visu? Fotografové si přijdou na své!

Jak to vlastně vypadá na Visu? Fotografové si přijdou na své!Jeden z nejvzdálenějších obydlených ostrovů Chorvatska nese název Vis. Tento klenot Jaderského moře ukrývá nespočet přírodních i architektonických krás. Víte, co všechno zde mohou turisté obdivovat? Pojďme se společně podívat, proč i letos zamířit do Chorvatska – tentokrát však na ostrov Vis.

Celý příspěvek

Seznamte se, prosím: okouzlující městečko a přístav Novalja

Seznamte se, prosím:  okouzlující městečko a přístav NovaljaPokud budete hledat informace o ostrově Pag, pak určitě natrefíte na dvě různá geografická umístění. Některé portály jej dle geografického určení řadí k Severodalmatským ostrovům, jiné ke Kvarnerskému souostroví. S rozlohou 285 km2 náleží Pagu krásné páté místo – co se rozlohy ostrovů na Jadranu týče. V současné době zde žije zhruba 8000 stálých obyvatel, přičemž tento počet se během hlavní letní sezóny několikrát znásobí. Díky tomuto číslu patří Pag k nejhustěji zalidněným ostrovům vůbec. Zřejmě tím nejoblíbenějším letoviskem na celém ostrovu Pag je Novalja, které budou věnovány tyto řádky. Co v městečku, které je však zároveň významným chorvatským přístavem dělat? Jaké památky prozkoumat a která místa navštívit? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Celý příspěvek

Kde se zabydlet na Korčule? 3 tipy pro vás!

Kde se zabydlet na Korčule? 3 tipy pro vás!Korčula je součástí pásu Jihodalmatských ostrovů a svou rozlohou (279 km2) zaujímá pomyslné šesté místo. Protože je Korčula velmi hornatým a členitým ostrovem, na své si zde přijdou milovníci bohaté fauny a flory, písčitých i oblázkových pláží, ale i ukrytých zátok a tajemných lagun. Značná část ostrova je hornatá a nabízí perfektní podmínky pro turistiku. Ať už míříte do Chorvatska za odpočinkem, adrenalinem nebo zábavou, Korčula je ostrovem, který vám rozhodně má co nabídnout. A protože je potřeba po náročném dni plném sluníčka a slaného moře někam uložit hlavu, povíme si něco málo o ubytování na ostrově Korčula, které se dělí do několika specifických kategorií.

Celý příspěvek