4 nejkrásnější Chorvatské ostrovy

ostrov BračLáká vás dovolená u moře na některém z krásných chorvatských ostrovů? Pak si společně s námi prohlédněte seznam 4 nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších ostrovů Jadranu. Pojďme na to.

1. Hvar

Ostrov Hvar jsme dle osobního názoru vyhlásily jako vítěze o nejkrásnější ostrov Chorvatska. Ptáte se proč? Jsou tu nádherné pláže, bujné vinice a rušný noční život. Sjíždí se sem smetánka z celé Evropy. Dýchá tu na vás atmosféra středověkých uliček s impozantním opevněním celého ostrova. Po celém ostrově se navíc nachází staré vesničky zasazené do krásné scenérie celého ostrova. Hvar je zkrátka místo, kde se ocitnete na úplně jiném místě, než jste doposud očekávali. 

 2. Korčula

Ostrov Korčula je jedním z nejlidnatějších ostrovů Chorvatska. Od pevniny je oddělen úzkým průlivem. Hlavní město nese stejnojmenný název Korčula, kterému se také přezdívá malý Dubrovník. Starobylé město s jedinečnou architekturou je jedno z nejkrásnějších na celém pobřeží. Hlavní turistickou atrakcí ostrova je rodný dům mořeplavce Marca Pola. Nejkrásnější stavbou pak katedrála svatého Marka.

3. Brač

Velký ostrov Brač leží hned u pobřeží Splitu. Možná i díky poloze je jednou z nejoblíbenějších turistických lokalit v Chorvatsku. Jeho krásné izolované zátoky, pláže, čistá voda a všudypřítomné borovice a fíkovníky jsou zkrátka lákadla, kterým nelze odolat. Ostrov Brač je také místem, kde se nachází nejkrásnější pláž Chorvatska – Zlatni Rat u Bolu. Za návštěvu stojí i nejvyšší hora oblasti Vidova Gora. Mezi oblíbené turistické aktivity patří vodní sporty, kite surfing, potápění a pěší turistika.

4. Cres

Kopcovitý ostrov Cres je jedním z největších v Jadranském moři. Pro turisty nabízí zejména nádherné oblázkové pláže a skryté zátoky. Zvláštností tohoto ostrova a zároveň největší atrakcí je sladkovodní jezero Vrana. Toto přírodní specifikum je jedním z nejhlubších sladkovodních jezer ve východní Evropě. Pro milovníky adrenalinu nabízí ostrov řadu vodních sportů, potápění a pěší turistiku.

Láká vás dovolená v Chorvatsku levně? Chcete si užívat na některém z ostrovů Jadranu? Vyzkoušejte Chorvatsko all inclusive a vyberte si z nabídky zájezdů, které jsme pro vás připravily společně s největší cestovní agenturou v ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *