Dovolená na ostrově Vis

visBudete-li hledat ostrov Vis, mapa vám jej ukáže ve vnější části Středodalmatských ostrovů, blízkým známým pevninským bodem je pak město Split, do kterého míří z ostrova pravidelné trajektové spojení. Díky své poloze nabízí ostrov Vis počasí velice příznivé zejména pro letní dovolené – mírné a příjemné klima, teploty dosahují ve vrcholu sezóny k 24 stupňům, což je přijatelné i pro ty, kdo tropická vedra právě nemusí, a zároveň dost na pravou letní zábavu u moře.

Ubytovací možnosti

Ostrov je výjimečně bohatý na přírodní krásy, zejména jeho jeskyně jsou vysloveně světoznámé, zároveň však nabízí mnoho nádherných pláží a míst vhodných ke koupání pro ty, kdo si přijedou zejména odpočinout, opálit se a užívat mořských vln. Tato místa se nalézají hlavně v jižní části ostrova, která je členěna do řady malých zátok – a každá skrývá svou vlastní oblázkovou pláž a azurově modrý mořský záliv.

Přestože sem každoročně zamíří stovky turistů, dokáže ostrov Vis ubytování poskytnout každému ze svých návštěvníků. Většina z nich nalezne útočiště v některém ze soukromých apartmánů, kterých je v nabídce kolem dvou stovek. Zde si pak mohou prožívat svou dovolenou obklopeni uvolněnou tradiční středomořskou atmosférou.

Hotelový luxus pro náročnější

Komu ubytování podobného typu nestačí, může navštívit hotel Issa. Vis je ostrovem členitým a zmíněný hotel se nachází na jednom z jeho zalesněných výběžků na západní straně v zátoce Vis nedaleko městečka Vis. Pro milovníky slunce jsou zde k mání oblázkovo-kamenité pláže s betonovými platy a snadným přístupem do křišťálově čistých mořských vod, pro ostatní chládek a stín piniového lesa, pro milovníky aktivního trávení volného času nabízí hotel řadu možností sportovního vyžití, ostatní zřejmě nepohrdnou restaurací s vyhlášenou kuchyní a coctail barem. Ať už preferujete jakýkoliv způsob trávení dovolené, na Visu najdete pro sebe to pravé a navíc řadu dalších nečekaných možností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *