Chorvatsko, klasika, která nezklame

Chorvatsko, klasika, která nezklameTipy kam vyrazit

Pokud se v létě vypravíte do nejoblíbenější destinace Čechů, budete se cítit jako doma, jen s tou výhodou, že je tam teplo a je tam moře. Chorvatsko je bezesporu nejoblíbenějším místem Čechů pro dovolenou. A i přesto, že se jedná o klasiku, nabízí spoustu krásných míst a možná i to nejhezčí moře v Evropě. Kam se tedy vydat, abyste si jej užili?

Brač

Brač je vhodný pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou. Na ostrově Brač si můžete vyzkoušet mnoho různých aktivit jako je windsurfing, paragliding, túry do jeskyní, či plachtění. Pokud se však budete pouštět do podobných činností, doporučujeme zřídit si připojištění, protože se jedná o rizikové sporty. Na Brači naleznete také nádherné pláže s pískem i oblázky, takže nemějte strach, že by se zde nedalo i jen tak „válet“.

Split

Největší město a přístav na chorvatském pobřeží. Najdete zde nádherné památky – nejznámější a nejkrásnější je antický Diokleciánův palác, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Další pamětihodností, kterou stojí za to vidět je secesní budova Rybího trhu na ulici Marmont. Ta je považována za nejkrásnější ulici Splitu.

Baška voda a Makarská

Turistické a přístavní městečko Baška Voda se nachází na Makarské riviéře a přitahuje největší počet turistů v tomto regionu. Jsou zde dlouhé oblázkové pláže a krásné borové lesy. Pláže i moře jsou čisté a jezdí zde i „lodní prodavači ovoce“. Ovoce se zde prodává za příznivou cenu a je příjemným osvěžením u moře.

Chorvatsko je vhodnou destinací jak na dovolenou s dětmi, tak pro seniory, ale i pro mladou skupinku turistů, která zde vyrazí na „party“. Dostat se zde dá autem, autobusem i letadlem. Ve všech případech je nutné mít s sebou občanský průkaz nebo pas a cestovní pojištění, i když se nám může zdát, že Chorvatsko je druhé Česko. Ubytovat se zde můžete v kempech, hotelech nebo známých apartmánech, kde si můžete i sami vařit, pokud chcete něco ušetřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *