Jaké jsou nejbližší chorvatské ostrovy?

ostrovyNikomu se v době dovolených a zejména na samotné dovolené nechce cestovat daleko. Cestování je totiž velice únavné a zkracuje tak čas, po který by si člověk mohl užívat zaslouženého odpočinku. Proto si v tomto článku popíšeme několik chorvatských ostrovů, které se nachází skutečně velice blízko, prakticky hned za slovinskými hranicemi.

Ostrov Krk

Mezi nejbližší chorvatské ostrovy se rozhodně řadí i jeden z turisty nejoblíbenějších ostrovů, a to Krk. Ten najdete na severu Chorvatska, nedaleko od hranic se Slovinskem. S pevninou je spojen uměle vytvořenou cestou, díky které se na Krk dostanete v pohodlí vašeho vozu. Na Krku se taktéž nachází malé letiště, do kterého se ovšem nejblíže létá pouze z Berlína nebo Frankfurtu. Největším městem na ostrově je pak stejnojmenný Krk, ve kterém najdete, jak to u velkých turisticky oblíbených měst bývá, nespočet obchůdků, barů, restaurací a dalšího turistického vyžití. Nejvíce zájezdů ale cestovní kanceláře nabízí do místní vesnice Baška. Okolo ostrova pak můžete navštívit několik menších ostrůvků.

Ostrov Pag

Mezi nejbližší chorvatské ostrovy se může řadit i ostrov Pag. Ten se sice nachází o několik kilometrů jižně od Krku, ovšem stále je v poměrně příjemné dojezdové vzdálenosti z České republiky. Ostrov je s pevninou opět spojen cestou, díky které se na něj dostanete. Jedinou nevýhodou ale je, že se tato cesta nachází v jeho jižní části, tudíž jej budete muset prakticky celý objet, abyste se na něj dostali. Využít pak můžete mnohem rychlejších trajektů nebo lodí, které se přeplaví mezi Priznou a Žigljenem.

Ostrov Lošinj

Dalším nejbližším chorvatským ostrovem je ostrov Lošinj. Ten se nachází jihozápadně od Krku a severozápadně od Pagu. Pokud byste se na něj chtěli dostat, máte hned několik možností. Buď můžete opět připlout trajektem, a to přímo na Lošinj, nebo na vedlejší ostrov Cres. Z Cresu totiž vede na Lošinj úzký uměle vybudovaný Osorský průliv. Jelikož je ale hlavním městem přístav Mali Lošinj, je výhodnější vyzkoušet místní lodní dopravu.

Ostrovy Brujini

Nejbližších chorvatský ostrovů je skutečně celá řada, ovšem my zde jako poslední zmíníme souostroví Brujini, které se nachází kousek od velkého chorvatského města Pula. Na největším ostrově z tohoto souostroví pak můžete obdivovat krásy místního národního parku, nebo si vychutnat chvilku klidu na zdejším golfovém hřišti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *