Jaké bývá v létě a v zimě počasí na Hvaru?

Jaké bývá v létě a v zimě počasí na Hvaru?Ostrov Hvar je čtvrtým největším ostrovem v jadranském souostroví. I díky tomu je velice populární a i díky tomu jej každoročně navštíví tisícovky turistů prakticky z celé Evropy. Pokud patříte mezi ně a vaši dovolenou na Hvaru si chcete pořádně užít, budou vaše otázky nejspíš často směřovat i ke zdejšímu počasí. To se prakticky rok od roku nemění a každoročně jsou zde téměř totožná léta a stejné zimy. Jak tedy bývá na Hvaru?

Počasí na ostrově Hvar

Češi nejčastěji jezdí na dovolenou do Chorvatska v letních měsících, a to konkrétně v červnu, v červenci, v srpnu a někdy i v září. Proto začneme s popisem počasí na Hvaru právě v tomto období. V letních měsících bývá Hvar velice horký. Pro nás Středoevropany může být takové počasí až nesnesitelné. Teploty se zde běžně pohybují nad třiceti stupni celsia, noční teploty neklesají pod dvacítku a ani voda vás příliš nezchladí. Moře totiž mívá nad dvaceti stupni celsia, což je pro horkokrevné jedince velice teplé. A ani na vítr moc nespoléhejte. Spousta lidí si totiž myslí, že když jedou na dovolenou k moři, že tady bude vát příjemný větřík od moře, který je v horkém letním dnu schladí. To ale na Hvaru vůbec neplatí. Vítr je zde spíše výjimkou. Letní dovolená na Hvaru je tedy spíše o nekonečném opalování, polehávání na plážích či koupání v místním velice teplém moři.

Počasí na Hvaru v zimě

Chcete-li si však pořádně užít aktivní dovolenou čítající spoustu výletů po okolí, objevování místních krás, procházek při západu slunce či nejrůznějších jiných možností, budou pro vás nejvhodnější měsíce pro dovolenou na Hvaru září, říjen, listopad, březen, duben a květen. V tyto měsíce je totiž počasí na Hvaru mnohem přijatelnější. Nejsou zde tak vysoké denní ani noční teploty. Vítr bývá silnější a vodní srážky se již objevují častěji. I když ani těch není mnoho. Prostě ideální doba pro aktivně strávenou dovolenou na Hvaru. Samozřejmě v zimě nemusíte zůstat pouze na ostrově Hvar, ale můžete si lodí zajet na pobřeží a navštívit překrásné pohoří Biokovo, kde v největším mrazech dosahuje sněhová pokrývka až 4 metry, takže doporučujeme se teplé obléct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *