Klenoty ostrova Hvar: Vrboska láká na památky i bujnou vegetaci

Klenoty ostrova Hvar: Vrboska láká na památky i bujnou vegetaciVýběr letní dovolené je u mnohých z nás v plném proudu. Procházíme nabídky cestovních kanceláří, pročítáme katalogy nebo vhodné destinace hledáme prostřednictvím internetových zdrojů. Nedávno médii proběhla informace o obřím luxusním komplexu, který má být během několika následujících let vystaven v Dubrovníku. Díky tomu lze tedy předpokládat, že Češi budou k Jadranu vyrážet s ještě větším nadšením a odhodláním. Pokud i vy patříte mezi milovníky chorvatských destinací, máme pro vás jeden netradiční tip. Tím je malá rybářská vesnička Vrboska, nacházející se na severní straně ostrova Hvar. Kvůli čemu se vyplatí toto malebné letovisko navštívit? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to.

Klidná dovolená a okouzlující příroda

Vrboska – to je malebná zátoka, bohatá fauna a flora a hlavně všudypřítomný klid. Toužíte-li po klidné dovolené v letovisku, které zůstává turisty tak trošku opomenuto, je sázka na Vrbosku sázkou na jistotu. Tato rybářská a zemědělská obec vás bude fascinovat každodenními východy a západy slunce, které dotváří tu pravou dovolenkovou atmosféru. Destinace je primárně vyhledávána nejen pro svou poklidnou povahu, ale zejména bohatou vegetaci. V hojném množství se zde pěstuje vinná réva, levandule a lahodné olivy.

Co můžete ve Vrbosce zažít?

Vrboska na ostrově Hvar ovšem nabízí více, než jen překrásné scenerie. Navštívit zde můžete řadu kulturních a historických památek (opevněný renesanční mariánský kostel, barokní, gotické a renesanční domy nebo rybářské muzeum). Kromě toho se vyplatí alespoň na den či dva vyrazit ke zdejší marině, kde si můžete půjčit loďku a brázdit okolí ostrova Hvar. Marina nabízí perfektní podmínky pro jachtaře, ale i milovníky dlouhých vyjížděk. Chcete-li si užít pohodovou dovolenou daleko od ruchu natěšených turistů, zamiřte na Vrbosku – perlu ostrova Hvar.

1 komentář u „Klenoty ostrova Hvar: Vrboska láká na památky i bujnou vegetaci

  1. Jakub Šincl

    Mohu jedině potvrdit. Byli jsme ve Vrbosce poslední týden v červnu 2016 a uchvátilo nás její kouzlo. Tím, že je Vrboska tvořena dlouhou zátokou, je asi právem přehlížená. Ať už jdete po nábřeží ráno, poledne nebo večer, vždy najdete klid a pohodu, která z tohoto místa přímo dýchá. Žádné jiné místo na Hvaru nenabídne takový poklid a přitom se nejedná o osadu odříznutou od civilizace. Všem vřele doporučuji navštívit toto místo nebo se zde ubytovat. Je to vhodné místo pro konání výletů do okolních měst Jelsa, Stari Grad, Hvar, Sveta Nedjelja, nejvyšší vrchol Sveti Nikola a jiné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *