Vir: divoký ostrůvek s klidnou atmosférou a českým pivem

Ostrov Vir: divoký ostrůvek s klidnou atmosférou a českým pivemChorvatsko patří po právu mezi nejoblíbenější lokality řady evropských národů. A Češi mezi nimi pochopitelně nemohou chybět. Pokud jste si i vy zamilovali pobřeží Jadranu nebo některý z chorvatských ostrovů, jistě nám dáte za pravdu, že na některá místa se rádi vracíte. Pokud ovšem již po desáté míříte na tu samou pláž na Makarské, už zřejmě nebude mít takové kouzlo jako při první návštěvě. Proto se nebojte neznámých a doposud neprozkoumaných míst. Přinášíme vám jeden extra tip, kterým je lokalita Vir.

Typická chorvatská atmosféra

Tento menší ostrůvek v Zadarské části nedaleko ostrova Pag a oblíbeného poloostrova Privlaka nabízí vše, co průměrný cestovatel od své letní dovolené očekává. Klid, divoké pláže, luxusní resorty, stejně jako typická chorvatská atmosféra podpořená příjemnýma taverničkami s lahodnou Rakijou či Travaricí jsou největšími lákadly této lokality. Vir je s pevninou spojen 300 metrovým mostem a nejčastěji zde míří místní obyvatelé, kteří touží po klidu a té pravé víkendové pohodě.

Vir: mapa a reliéf ostrova

Rozloha ostrova je zhruba 22 kilometrů čtverečných a přebývá na něm necelých 900 stálých obyvatel. Povrch Viru je poměrně plochý, nepříliš kopcovitý. Sem tam můžete narazit na borové či cypřišové lesy. Značná část ostrova je ovšem významně zemědělsky obdělávaná. Mezi typické produkty ostrova patří olivy, fíky a zejména pak vinné hrozny, z nichž se zde vyrábí lahodné víno.

Kde se na Viru ubytovat?

Na megalomanské hotely zde bohužel (bohudík) nenarazíte. Ubytovat se můžete buďto u místních nebo v některém z apartmánových resortů, které mimo jiné vlastní i čeští majitelé. Nedivte se proto, pokud během putování ostrovem narazíte na českou hospůdku nebo plzeňské pivo, které se zde speciálně dováží. Hledáte-li klidné místo pro svou letošní dovolenou, vsaďte na ostrov Vir!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *