Co v Chorvatsku vidět a neminout

Chorvatsko je během léta velmi navštěvované. A nemůžeme se tomu divit. Přece jenom je poměrně levné na české poměry, leží kousek a vydat se sem můžeme i autem, které jenom vybavíme vestavbou na spaní, ať ušetříme za hotel nebo jiné ubytování. Nabízí se však otázka, co zde navštívit konkrétního. Turistických lákadel je zde celá řada, na co zaměřit svou pozornost a co rozhodně neminout, pokud se sem vydáme?

Split

Jednou z možností je Split. Krásné město, které je zároveň tím největším a nejdůležitějším v celé Dálmacii. Jedná se o kulturní, dopravní a hospodářské centrum, kde o zábavu rozhodně není nouze. Kromě velkého množství přístavů odtud odjíždí i řada lodních linek, která vás vezme na okolní ostrůvky.

Tím nejatraktivnějším turistickým cílem je zde takzvaný Diokleciánův palác, který zde stojí od římského období. Zatímco samotná stavba se příliš nezměnila, změnilo se jeho okolí. Přibylo množství uliček i nejrůznějších domů, ovšem pouze on sám se zapsal na seznam světového dědictví UNESCO.

Pula

Pokud bychom se přesunuli na dál, můžeme navštívit také město Pula, které je tím největším istrijským městem. Opět mluvíme o hospodářském a kulturním centru. Je to také jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů (nachází se zde kromě letiště také železniční trať nebo křižovatka velmi frekventovaných silnic).

Pula je město určené spíše pro sportovně založené jedince, ovšem i turisté nebo jedinci, kteří se rádi baví zde najdou své útočiště. Krásný je především zdejší rušný přístav nebo je zábavné pozorovat život zdejších obyvatel.

Rabac

Naše putování po Chorvatsku ukončíme v Rabacu – krásném městě, které leží na pobřeží Istrie. Jedná se o původní rybářskou osadu, která se však posléze přetavila v oblíbené a poměrně rušné, leč významné letovisko.

Jedná se o typickou dovolenkovou destinaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *