Noční brikety s prodlouženou dobou hoření vám zajistí pohodlí a nerušený spánek

Léto dospělo ke konci a je tu nejvyšší čas doplnit zásoby na zimu. To se týká zejména těch, kteří doma využívají vytápění na pevná paliva. Mezi ta nejvíce využívaná patří nejen černé a hnědé uhlí, ale také mnohem ekologičtější dřevo a další z něj vyrobené produkty.

Jaké palivo zvolit?

Na trhu je dnes široký sortiment topiv, mnozí proto při výběru váhají a nejsou si jisti, které bude pro jejich typ vytápění nejlepší. A mnohdy je namísto uhlí či dřeva vhodné zvolit jinou alternativu. Mezi ty nerozšířenější patří brikety. Ty se lisují nejen z uhelných zbytků, ale také z dřevěného odpadu, jako jsou odřezky, hobliny, piliny a kůra stromů. Dostupné jsou dokonce i rašelinové brikety. A rozhodně se vyplatí je vyzkoušet. Ti, kteří je již používají, dobře vědí, že brikety mají celou řadu předností.

Jaké brikety jsou nejlepší?

Vždy je třeba volit brikety, které se hodí pro konkrétní typ topného tělesa. Brikety mívají tvar hranolu, ty ze dřeva někdy i válce, který více připomíná klasickou kulatinu. A díky pravidelnému tvaru lze dřevěné brikety snadno skladovat. Výhřevnost i množství popela se různí v závislosti na materiálu. Uhelné brikety jsou určeny pro klasická kamna vybavená roštem, ty ze dřeva a z rašeliny mají v podstatě univerzální použití a bez obav je lze spalovat i v krbu.

Noční brikety se vyplatí všem, kteří chtějí mít doma teplo v každou denní dobu

Někteří majitelé kamen, kotlů a krbů zapomínají objednat topivo s dlouhou dobou hoření a žhnutí, které jim zajistí dokonalý komfort. Takové jsou noční brikety. Pokud se přiloží před spaním, nebude nutné v noci vstávat, aby oheň nevyhasl. Dostupné jsou v mnoha různých provedeních a to pravé mezi nimi najde každý. Přitom není nutné objednávat hned celou paletu; lze nejprve vyzkoušet noční brikety v malém balení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *