Na co si dát pozor při výběru záclon do oken?

Při zařizování či renovaci domácnosti, do které se jistě mnozí z vás pouštějí právě v letním období, kdy je na to dostatek času, možná zvažujete, že si pořídíte nový bytový textil. Pakliže chcete závěsy a záclony, je dobré se řídit několika základními radami.

Záclony a jejich velikost

Pro moderní záclony a závěsy dnes už není zapotřebí chodit do kamenných obchodů, kde na výběr nemáte dostatečný klid. S daleko větší rozvahou si je vyberete ve specializovaných e-shopech. Jedním z nich je kupříkladu obchod dante.cz, kde máte na výběr z rozmanité škály produktů. Kromě záclon a závěsů nabízí i další bytový textil, tedy třeba ložní povlečení apod.

K tomu, abyste si ale mohli objednat záclony a závěsy online, je nutné vědět, jaké rozměry mají mít. V případě záclon platí, že jejich šířka má být vždy alespoň o trochu delší, nežli je velikost oken, do nichž je umístíte. V momentě, kdy chcete mít v pokoji řasené záclony, které působí na pohled mnohem elegantněji nežli rovné varianty, je třeba připočítat k šířce ještě několik desítek centimetrů navíc, aby i po zřasení přesahovaly okna z obou stran.

Nezapomeňte ani na vhodnou délku. Nejčastěji si majitelé domácností vybírají klasické dlouhé záclony, jež sahají až k podlaze místnosti. Před tím, než tedy budete nové záclony, potažmo také závěsy nakupovat, dobře si změřte výšku od záclonové tyče až k zemi, abyste zbytečně neutratili peníze a následně nezjistili, že jsou záclony a závěsy příliš krátké.

Motivy, či obyčejné záclony?

Současné trendy jsou nakloněné spíše jednoduchosti a vzdušnosti, což platí dvojnásob právě pro záclony. Proto raději volte světlejší odstíny záclon bez motivů. Pakliže je přeci jen chcete na záclonách mít, neměly by být nějak příliš extravagantní. Záleží samozřejmě také na tom, do jaké místnosti je hodláte použít. Luxusnější kusy záclon umístěte spíše do obývacího pokoje či předsíně, kde si jich mohou všimnout případní hosté.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *