Návod jak se připravit na dovolenou v Chorvatsku

Chorvatsko je nejenom pro mě srdcovým místem, kde strávit dovolenou. Nádherné průzračné moře, kde je vidět třeba 30 metrů hloubky, epická panoramata hor v pozadí, památky, možnosti výletů a také přátelští a nám poměrně blízcí Chorvati.

Chorvatsko je pro Čechy dlouhodobě nejnavštěvovanější destinací. Poslední roky sem pravidelně míří kolem 850.000 českých dovolenkářů. To je víc, než kamkoliv jinam, včetně dlouhodobě oblíbené Itálie a bratského Slovenska.

Někde jsem četl, že Češi kromě Rumunů nejméně létají letadlem. Takže i z tohoto pohledu první místo Chorvatska nepřekvapí. Většina lidí sem jednoduše dojede vlastním autem.

Jak se připravit na dovolenou v Chorvatsku

Následujících 5 tipů vám pomůže připravit se na cestu do Chorvatska. Vybrali jsme pro vás zejména tipy, kde použijete internet.

1 Vyberte správný cíl

Chorvatsko má obrovsky členité pobřeží, tak je nezměrná škoda, že dovolenkáři se hromadí na pár místech, například na Makarské. Mnohé ostrovy pak i o vrcholné sezóně zejí prázdnotou – nádherné místo pro dovolenou je například ostrov Pag. Pag je mimochodem ostrov s nejdelším pobřežím v celém Chorvatsku (269,2 km).

2. Navigace a dopravní situace

Většina cesty vede po dálnici, což je pohodlné a člověk si snadno může dohledat dopravní situaci v Chorvatsku a webkamery. Nehledě na to má dnes většina lidí v kapse chytrý mobil, který dokáže dopravní situaci promítat přímo do mapy. Cesta z Prahy na ostrov Krk se dá pohodlně zvládnout pod 8 hodin.

3. Mapy

Správná orientace je základ. Mapy Chorvatska existují ke stažení i online. Oblíbené jsou Google Maps + samostatná navigace Waze nebo Seznamácké Mapy.cz.

4. Počasí a teplota vody

Zdrcující vítr, který vás bičuje nebo azuro a zpěv cikád. Jaké bude počasí? To je naprosto zásadní otázka. Najít informace o počasí a teplotách vody v Chorvatsku je dnes snadné.

5. Ceny v obchodech

Chorvatsku už dávno není tak levnou krajinou jako dřív. Dnešní Chorvatsko nabízí krásnou dovolenou, ale nikoliv už levnou. Samozřejmě náklady se dají jako všude hodně snížit tím, že nechodíte do restaurací, ale nakupujete si jídlo v supermarketu. Na internetu je mnoho webů s aktuálními cenami. Zkusit můžete například Budgetyourtrip.com.

Tak vyrazte!

Dali jsme vám 5 jednoduchých a naprosto konkrétních bodů, jak se dobře připravit na dovolenou v Chorvatsku. Všechny tipy jsou online a odkazy vás zavedou na stránky s dalším užitečným obsahem. Naplánovat si dovolenou v Chorvatsku asi nebylo nikdy jednodušší než dnes. Všichni máme potřebné informace a služby na dosah ruky – v mobilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *