Rezidence Klamovka: Jedinečný projekt se vstupem do parku

Není to běžné, aby nějaký nový projekt nabízel v Praze bydlení v zeleni. Park Rezidence Klamovka to dokázal a majitelé bytů můžou na terasách snídat s výhledem do parku. Přímý vstup do klidné Klamovky a zároveň blízkost tepajícího Anděla dělá z této rezidence lukrativní místo k životu.

Poloha je to první, co u bydlení posuzujeme

Jedno z nejdůležitějších kritérií, podle kterých si lidé vybírají bydlení, je poloha. Smíchov se v poslední době stává stále žádanější lokalitou a díky tomu také stále více rozkvétá. Z dříve spíše opomíjené pražské čtvrti se rodí atraktivní a živoucí místo, které láká nejen mladé lidi, kteří chtějí mít po ruce dobré podniky, ale také rodiny s dětmi, které vyžadují prostor pro své aktivity.

Praha 5 to všechno nabízí. Zaprvé se do ní soustředí mnoho kanceláří a firem, takže tu spousta lidí nachází pracovní příležitosti. Zadruhé se tu najde bydlení jak v přímém napojení do historického středu Prahy, tak v okrajové časti se snadným přístupem do mimopražské přírody.

Park Klamovka patří k hlavním zeleným bodům Smíchova. Klamovka je oblíbená jak pro příjemné procházky, tak pro sportovní aktivity. Park má navíc zajímavou historii včetně proslulé restaurace Klamovka.

Bydlení s přímým vstupem do zeleně

Právě z parku Klamovka těží nově vzniklá rezidence, která vyrostla v jeho těsné blízkosti. Sedmipatrový bytový dům nabízí svým usedlíkům doslova vlastní zahradu, protože vstup z domu vede přímo do parku.

Byty o velikosti 1kk až 3kk mají k dispozici terasy, balkony, výtah, sklepy i podzemní parkování. Byty jsou velmi prostorné a prosvětlené a jsou stavěné v čistém moderním designu. Milovníky přírody navíc určitě potěší, že dům je nízkonákladový s energetickou náročností B.

Smíchov nabízí vše, co si můžeme přát

Výhodou Rezidence Klamovka je mimo jiné výborná občanská vybavenost. Jen tři zastávky tramvají máme po ruce obchodní centrum Nový Smíchov, kde najdeme všechny potřebné ochody, supermarkety i prostor pro volnočasové aktivity. Nechybí ani mnoho mateřských, základních i středních škol.

Smíchov nabízí spoustu zajímavých míst a kulturních objektů k prozkoumání. Mezi ně patří například klášter Sacré Coeur, kostel sv. Václava nebo Medvědí fontána. O kulturní zážitky se postará třeba Švandovo divadlo na Smíchově nebo divadlo Orfeus.

Špičková dostupnost do centra

Smíchov leží v přímém sousedství s historickým jádrem metropole. Proto se může pyšnit skvělou sítí veřejné dopravy. Za pár minut se z Anděla dostaneme k Petřínu, na Kampu nebo na Malostranské náměstí.

Smíchovem prochází linka metra B a navíc se tu nachází důležité vlakové a autobusové nádraží. Ze Smíchovského nádraží nebo z nádraží Na Knížecí chytíme dálkové spoje nejen po Česku, ale i do zahraničí.

Rozmanité přírodě dominují Barrandovské skály a Prokopské údolí

Širší okolí Prahy 5 se může chlubit rozmanitou krajinou a množstvím přírodních památek, jak může jen málokterá městská část. Dostaneme se tu na Barrandovské skály v Hlubočepech, Vidoule v Jinonicích, Skalku v Košířích, park Košíře-Motol nebo na přírodní památku Ctirad.

Velkým lákadlem je Prokopské a Dalejské údolí, které vyniká svými skálami, jezírky a spletí divokých cest. Jde o jednu z největších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací hlavního města.

Pokud vyrazíme od centra Smíchova ještě dál, dostaneme se až do Chuchelského háje a dále do přírody kolem Radotína a Berounky.

Jaké jsou vaše požadavky na snové bydlení? Obstála by Rezidence Klamovka, nebo dáváte přednost jiným městským částem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *