Víte, jaké je typické počasí na chorvatském ostrově Vir? Celoroční předpověď pro vás!

Víte, jaké je typické počasí na chorvatském ostrově Vir? Celoroční předpověď pro vás!O ostrově Vir se toho příliš neví ani nepíše. Jako jeden z 300 ostrovů a ostrůvků souostroví Zadar nabízí výhody ostrova i života na pevnině. S pevninou, konkrétně městem Privlaka jej totiž od roku 1976 spojuje 433 metrů dlouhý most s 9 kamennými sloupy. Vir ovšem nabízí spoustu dalších rarit. Jednou z nich jsou i klimatické podmínky a zdejší počasí. Byť je ostrov od pevniny vzdálen pouze několik málo metrů, teplotní rozdíly zde v jednotlivých měsících činí i pět celých stupňů. Pojďme se podívat, jak to na Viru vypadá během roku.

Typické počasí na ostrově Vir v jednotlivých měsících

Stejně jako na ostatních ostrovech, které na Jadranu nalezneme, i na Viru panuje typické středomořské klima s dlouhými a suchými léty. Počet slunečního svitu se zde ročně pohybuje kolem 2 450 hodin, což je v přepočtu necelých 300 slunečných dnů v roce. Průměrná teplota se na Viru během hlavní turistické sezóny pohybuje okolo 25 až 27 °C, teplota moře je zhruba o stupínek nižší. Během zimních měsíců se teplota vzduchu pohybuje okolo 3 až 11 stupňů, teplota vody je pak stabilně na 10 stupních. Na jaře a na podzim potom teploty šplhají k 8 až 20 stupňům a teplota vody se pohybuje mezi 13 až 15 stupni.

Výjimečné klima ocení zejména alergici a osoby s respiračními obtížemi

Protože na Viru neexistují žádné průmyslové zóny, celoroční klima je velmi vhodné pro osoby trpící nejrůznějšími formami alergie či astmatickými potížemi. Pokud vám nedělají příliš dobře vysoké teploty, doporučujeme se na Vir vydat v měsících květnu či červnu. Vsadíte-li na dovolenou v září nebo dokonce v říjnu, můžete být poměrně zaskočení oblačným a deštivým počasím, které zde bude v tuto chvíli panovat.

Kdy je ostrov Vir nejkrásnější?

Nepatříte-li mezi tradiční dovolenkáře, kteří se týden sluní na pláži před hotelem a rádi objevujete krásy a ukrytá tajemství ostrova, vydejte se na Vir mimo hlavní sezónu. Chcete-li vidět Vir v období své největší krásy a rozpuku, doporučujeme jej navštívit v květnu nebo červnu. Připravte se, že na koupáním to během převážné části dovolené zřejmě asi nebude. Obdivovat ovšem můžete zdejší památky, rozkvetlé louky, přenádherné borovicové háje, ale i olivové a levandulové aleje. Vir má jednoduše co nabídnout v kterémkoli ročním období.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *