Objevte ostrov Cres

ChorvatskoZatoužili jste poznat opěvované krásy Kvarnerských ostrovů na vlastní oči? Dobrou volbou pro letošní dovolenou je rozhodně ostrov Cres, který najdete v jejich severozápadní části. Kromě koupání na krásných, udržovaných plážích, typických chorvatských borových lesů a vytouženého odpočinku, zde můžete najít i mnohem více.

Cres si zaslouží více pozornosti

Zajímavosti ostrova Cres zatím nelákají zrovna davy turistů, přestože tu o ně není nouze. Počátky osídlení ostrova se datují do velice dávných časů, a proto zde narazíte na řadu architektonických pamětihodností. K nejzajímavějším náleží opevnění staré části města Cres a také sakrální stavby všude na ostrově. Mimoto se ostrov Cres pyšní tím, že moře kolem něj bylo vyhlášeno první rezervací delfínů na Jadranu. Ochrana přírody zde vůbec má zelenou, na ostrově najdete také dvě ornitologické rezervace a celé okolí Vranského jezera, které je jediným zdrojem pitné vody na Cresu, je chráněnou přírodní rezervací.

Vyberte si kam

Nádherné pláže v okolí letoviska Cres Melin přímo vybízejí návštěvníky ke koupání i řadě sportovních aktivit, oblíbený je zejména windsurfing a jachting. Pokud milujete chorvatskou kuchyni a rybářské speciality zvláště, navštivte vesnici Miholaščica. Cres je svou gastronomií pověstný, ale tady je nabídka přímo neuvěřitelná. Oblíbeným cílem výletů je pak zátoka Žanja, kde se nachází proslulá Modrá jeskyně.

Cestování

Vypravíte-li se letos na Cres, počasí vás jistě nezaskočí a prožijete příjemnou dovolenou. Ostatně dlouhodobou předpověď pro konkrétní období i statistiky si můžete snadno vyhledat na internetu. A ještě dobrá zpráva pro ty, kdo dávají přednost vlastní dopravě před autobusy cestovních kanceláří – sem, na ostrov Cres, autem dojedete úplně bez problémů. Využít můžete trajektovou linku z vesnice Brestova na pevnině, pravidelné trajektové spojení však Cres má i s ostrovem Krk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *