Oblíbené investiční zlato mění svoji podobu

Chcete-li ukládat peníze do zlata, zlaté mince Wiener Philharmoniker jsou tou pravou cestou. Dnes je koupíte dokonce levněji než zlaté cihly.

Investiční zlato má dvě ustálené podoby – zlaté slitky (neboli zlaté cihly) a zlaté investiční mince. Zisk z prodeje obojího je stejný, přesto však lze dnes například známé rakouské investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker, známé i pod českým názvem Vídeňský filharmonik, koupit levněji. Využijte toho! Cena zlata roste, a kdo chce do zlata investovat, nemusí lpět pouze na zlatých slitcích.

Investiční zlaté mince mají řadu výhod

„Pro klienty, kteří oceňují diskrétní jednání, je atraktivní i skutečnost, že mince nemusí být číslovány, tak jako to vyžaduje zákon u slitků. Další výhodou mincí proti slitkům je i jejich vyšší estetická hodnota. Pozorovat reliéf mince, dotýkat se jej a cítit v ruce magickou sílu zlata je zážitek, který můžete sdílet i se svými přáteli. Ten vám prostý slitek zatavený do akrylátového obalu nenabídne. Tyto speciální zlaté mince, které se prodávají pouze za cenu zlata, můžete vlastnit bez omezení, aniž byste museli platit přidanou sběratelskou hodnotu nebo DPH. Tím se liší od běžných numismatických mincí a produktů českých mincoven,“ sdělil nám na adresu zlatých investičních mincí pan Palas, vedoucí numismatické prodejny v pražském Obecním domě. Ta se specializuje rovněž na prodej investičního zlata – slitků i mincí.

Z investičních mincí prodejna nabízí nejen tradičního „vídeňského filharmonika“, ale rovněž australské „klokany“, kanadské investiční mince s javorovým listem i americké s bizonem a indiánem. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ dodává pan Palas z prodejny v Obecním domě.

Proč letí mince?

Zlaté slitky v podstatě došly a situace na trhu se zlepšuje docela pomalu. Způsobil to koronavirus – zavřel rafinerie, které slitky vyrábí, a současně z důvodu růstu ceny zlata zcela zásadně zvýšil poptávku po investičním zlatě. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Třemi nejprestižnějšími jsou Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. A právě ony nyní po svém zavření na dva měsíce dohánějí svoji produkci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *