5 neotřelých tipů, jak ušetřit na dovolené v Chorvatsku


Nedáte dopustit na Chorvatsko díky jeho levným cenám? Váš nízkonákladový plán dovolené se však může ocitnout v ohrožení, když si nepohlídáte určité typy výdajů. Nechcete za vaši chorvatskou dovolenou zaplatit stejně, jako za luxusní pobyt na Ibize? Zjistěte, jak v Chorvatsku ušetřit až tisíce korun.

Přestože nyní je žhavým cestovatelským trendem jižní Asie a kdo nemá fotku z pláže na Bali, jako by ani nebyl, stále se najde výrazné procento lidí, kteří nedají dopustit na staré dobré Chorvatsko. Podle interních dat portálu Porovnej24.cz se Chorvatsko stále drží mezi pěticí nejnavštěvovanějších zemí.

Jak na dovolené v této zemi ušetřit?

1) Ubytujte se v kempu

Možná se vám při výrazu „kemp v Chorvatsku“ vybaví depresivní stanové městečko v útrobách borovicového lesa, vzdálené kilometr od pláže. Kempovací kultura se však v posledních letech natolik zkvalitnila, že může svým pohodlím konkurovat některým hotelům. V Chorvatsku nyní seženete kempy, sestávající z moderních stanů a bungalovů, ve kterých nechybí klimatizace ani internet.

Proč si tedy nedopřát toto komfortní a zároveň levné ubytování?

2) Zvolte termín dovolené mimo turistickou špičku

Pokud jste fandy vysokých nákladů za dovolenou a rádi hodinu chodíte po přeplněné pláži, než se vám podaří najít aspoň kousek volného místa pro váš ručník, zamiřte do Chorvatska v první polovině července. V této části prázdnin totiž do Chorvatska míří největší počet turistů, což se projeví na rušné atmosféře letovisek i vyšších cenách za ubytování a služby.

Pokud chcete na ceně pobytu ušetřit až 30 % ceny, vydejte se do Chorvatska už v červnu, nebo naopak koncem srpna nebo v září. Užijete si poklidnější atmosféru a budete překvapeni, jak výrazně ceny poklesnou dolů.

3) Ušetřete na cestovním pojištění

Pokud se do ciziny vydává celá rodina, výdaje na cestovní pojistku se můžou celkem prodražit. Není výjimkou, že čtyřčlennou rodinu vyjde cestovní pojištění na téměř tisíc korun. Dá se nějak skloubit výhodná cena a kvalitní pojistná ochrana?

Řešením je zjistit si informace o cenách na trhu. Turista ovšem nemusí procházet webové stránky všech pojišťoven a zjišťovat, za kolik ho kde pojistí. Díky speciálním srovnávačům si dokáže udělat obrázek o cenách na trhu během pár minut.

Využili jsme online srovnání cen Netfinance.cz a zjistili, jak se liší ceny na trhu a kolik peněz může ušetřit čtyřčlenná rodina, když se chce pojistit v limitu 7 milionů Kč.

4) Stravujte se v místě ubytování

Na dovolené v Chorvatsku se finančně nevyplatí zvolit zájezd all-inclusive. Takový typ pobytu nedosahuje zdaleka takové úrovně, jako například v Egyptě nebo Tunisku, a navíc vyjde velmi nákladně.

Výhodněji vyjde, když budete ochutnávat místní gastronomii. Chorvatské destinace jsou většinou poblíž vesnic či městeček s občanskou vybaveností. Pokud budete nakupovat v místních supermarketech, sami si vařit a občas zajdete na večeři do místních restaurací, můžete za stravu zaplatit výrazně méně, než v rámci all-inclusive.

5) Ušetřete na mýtném

Na internetu najdete nespočet návodů, jak se vyhnout cestě po slovinských a chorvatských dálnicích, a ušetřit tak na dálniční známce a mýtném.

Pokud se vám nechce trmácet po okreskách, pořiďte si elektronickou krabičku. Jedná se o zařízení ENC, které má řidič uvnitř automobilu. Na tuto krabičku si nahraje kredit, kterým pak platí na jednotlivých mýtných branách. Placení tímto způsobem je levnější než hotově – v roce 2019 může řidič na mýtném ušetřit 22 %.             

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *