Kempy a pláže na ostrově Murter

murterSnad žádný ze Severodalmatských ostrovů a možná ani ze všech ostrovů na Jadranu není tak hustě osídlen jako Murter. Na pouhých 18 km čtverečních je tu natěsnáno přes 5 000 obyvatel, jejichž počty se každoročně v sezóně několikanásobně zvyšují – přijíždějí turisté. A místní si svých návštěvníků, kteří pro ně znamenají obživu, také patřičně považují.

Ne každý z nás si bohužel může dovolit ubytovat se po dobu dovolené s celou rodinou v hotelu a nechat se obskakovat úslužným personálem. A mnohým by to možná ani nevyhovovalo. I pro takové jedince nabízí chorvatský ostrov Murter mnoho možností jak prožít příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky místních kempů a apartmánů.

Kemp Lovišča

V jihovýchodní části se skrývá jeden z nevětších skvostů mezi kempy, které nabízí ostrov Murter – kemp Lovišča. Leží v blízkosti městeček Tisno a Jezera obklopený krásnou a malebnou přírodou s bujnou vegetací. Splňuje rozhodně všechny podmínky pro pohodlnou a moderní dovolenou – prostorný, čistý, dobře vybavený a pečlivě udržovaný, najdete tu dostatečné množství sociálních zařízení. Součástí kempu je i směnárna, prodejna potravin, restaurace, kavárna, cukrárna, kadeřnictví, dětský koutek, ping-pongové stoly, za poplatek lze využít i služeb školy potápění, minigolfové hřiště a tenisové kurty. Na recepci je, pokud jste ochotni si připlatit, k dispozici internet.

Místní pláž vzdálená asi 200 m od kempu je tvořená písečnou drtí a má velmi pozvolný vstup do vody, proto je zde koupání vhodné i pro malé děti. Pozor jen na kamenité mořské dno. K užívání si v mořských vlnách však můžete využít i kteroukoliv jinou z blízkých zátok a lagun. Pro zájemce je k dispozici možnost pronajmout si šlapadla nebo motorový člun k vyjížďce.

Při návštěvě kempu se můžete rozhodnout mezi ubytováním v zařízených stanech, které jsou příhodně umístěny v polostínu poskytovaném blízkým borovým lesem, a bydlením v klimatizovaných dvouložnicových mobilních domech. Stany jsou velkoprostorové, určené pro 4 – 6 osob, postavené na dřevěných podlážkách, se dvěma samostatnými ložnicemi s pevnými postelemi, vybavenou kuchyňkou a sluneční střechou. Je zde i elektrické osvětlení a k dispozici zásuvka na 220 V. K vybavení stanu patří i plastový zahradní nábytek. Také mobilní domy jsou velmi pohodlně vybaveny, v kuchyňce najdete ledničku s mrazákem, plynový sporák, mikrovlnku, konvici i nádobí. S sebou si naopak vždy musíte přivézt povlečení, osušky a ručníky, které nejsou zahrnuty v ceně ubytování a kemp tyto služby neposkytuje.

Stravování si návštěvníci kempu zajišťují sami, mohou však využít služeb místní restaurace, která nabízí chuťově i cenově příjemné menu. Provozovatel kempu přísně zakazuje používat otevřeného ohně i používání grilů na dřevěné uhlí. Při počítání, na kolik vás taková dovolená vyjde, nezapomeňte připočítat pobytovou taxu, poplatek za parkovné, závěrečný úklid a vratnou kauci, kterou budete muset složit při příjezdu. Zvláštní poplatky se také platí za případného domácího mazlíčka, který přijel s vámi.

Kemp Slanica

Existují i další místa, na které nedají návštěvníci ostrova dopustit. Jedním z nich je kemp Murter – Slanica. Úžasná písečná pláž v nádherné – snad vůbec nejkrásnější – zátoce ostrova, až neskutečný výhled na blízké Kornatské souostroví a hustý, omamně vonící borovicový les. Průměrná vzdálenost kempových míst od moře je pouhých 30 metrů a hostům jsou navíc k dispozici služby blízkého hotelu, včetně možnosti použití hotelového bazénu. Do centra města to přitom návštěvníci mají jen 1 a půl kilometru.

Kemp Slanica se rozkládá na ploše 1,5 ha a pojme současně na 400 osob. Otevřen je od května do září a turistům může nabídnout opravdu mnohé. Kromě již zmíněného hotelového bazénu je k dispozici rampa pro lodě, menší přístav, čerpací stanice, obchod, restaurace i diskotéka. Je zde možnost sportovního vyžití, zahrát si můžete tenis nebo ping-pong, pronajmout si člun nebo se věnovat potápění. Je zde perfektní sociální zařízení, ke kterému patří i pračka. V kempu je možné připojení k internetu a povolen je také vstup psům všech velikostí a ras. Pokud jste se rozhodli letos pro kemp, Murter je rozhodně dobrá volba.

Pláže na ostrově Murter

V podstatě téměř celé pobřeží ostrova je jedna velká pláž. Podívejme se však alespoň na ty nejznámější. Nejpopulárnější pláží na ostrově je bezpochyby Slanica. Nejen proto, že si tu vybere každý pro sebe to nejvhodnější místo – písek nebo skálu, ale je tu také řada možností, jak si zpestřit své dny dovolené – tobogán, plážový volejbal, tenis, trampolína, jet-ski… Díky pozvolnému vstupu do vody je pláž vhodná i pro děti. V jejím okolí se rovněž nachází několik pohostinských objektů, kde mohou návštěvníci zahnat hlad i žízeň. Městská pláž Murter – Luke je oblázková a písčitá a jsou zde umístěny betonové panely k opalování. Díky svému uspořádání je zvláště vhodná pro starší lidi a rodiny s malými dětmi. V její těsné blízkosti se nachází caffe-bar a supermarket. Poblíž městečka Tisno narazíte na oblázkovou pláž Jazine s instalovanými betonovými panely k opalování. V její blízkosti je také místní autokemp. Zde můžete kromě koupání využít možnosti zahrát si tenis nebo minigolf a pro zájemce jsou k dispozici i malé čluny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *