Vyberte si z letovisek na Korčule

korculaOstrov Korčula je mezi turisty z České republiky velice populární, proto možná zvažujete strávit zde svou dovolenou i vy. Hledáte známé letovisko s mnoha možnostmi kulturního vyžití nebo jste spíše milovníci ticha a relativní samoty? Vydáte-li se na ostrov Korčula, zkušenosti ostatních vám jistě přijdou vhod, abyste pro sebe zvolili ideální lokalitu.

Největší na ostrově

Největším městem na ostrově je přístav Vela Luka. Korčula se jím zároveň pyšní jako lázeňským centrem. Léčí se zde především choroby dýchacích cest a poruchového ústrojí. Na konci přístavu v zátoce Kale vyvěrá několik léčivých pramenů. Ve městě a nejbližším okolí je k dispozici několik hotelů, apartmány i kemp. Ačkoliv město neskýtá návštěvníkům ke zhlédnutí mnoho historických a kulturních památek, na své si tu přijdou vyznavači jachtingu, windsurfingu a potápění, pro které skýtá Vela Luka přímo ideální podmínky. Noční život zajišťuje diskotéka a případná improvizovaná vystoupení místních na pobřeží.

Nově se rozvíjející

Jestliže naopak utíkáte před ruchem a shonem, je ideálním cílem také Korčula. Prižba, malá osada v její jižní části, vám poskytne kýžený klid a soukromí. V nově se rozvíjejícím letovisku naleznete jen jediný hotel a pár penzionů. Samozřejmě je však možné ubytování v soukromých domech, které lemují pobřeží v délce několika kilometrů. Jejich výhodou je, že obvykle mívají vlastní vybetonovaný vstup do vody. I zde jsou dobré podmínky pro vodní sporty, zejména pro potápění, windsurfing a podmořský rybolov.

Spojení se světem

Spojení ostrova Korčula se světem zajišťuje několik trajektových linek. Staví zde trajekt ze Splitu mířící na ostrov Lastovo, funguje trajektová linka do Drveniku a také spojení s poloostrovem Pelješac. Orebič – Korčula trajekt je pravidelným spojem, který mimo sezónu jezdí přes den cca každou hodinu a půl až dvě hodiny, v sezóně pak ještě častěji a posíleny jsou i noční spoje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *