Jak ušetřit na dovolené v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku je pro nás již klasikou, která ale jen tak neomrzí. Mnozí se do této nádherné země vracení rok co rok a stále mají co objevovat. Cenová i geografická dostupnost, průzračné moře, čistý vzduch, nádherná příroda, okouzlující architektura, služby pro turisty na vysoké úrovni, vynikající podmínky pro sport, přizpůsobení české klientele, přátelští „domorodci“ a chutná kuchyně. To jsou jen některé z výhod Chorvatska. Nemáte letos na dovolenou moc peněz? I tak se vám ale může podařit podívat se k moři. Zájezdy zakoupené s předstihem i na poslední chvíli ve formě last minute můžete pořídit za skvělé ceny. Ušetřit se dá za různé položky a v konečném důsledku vás dovolená vůbec nepřijde draho.

Do Chorvatska se dá cestovat vlastní automobilem, autobusem nebo letadlem. Na slevových portálech naleznete zájezdy se všemi typy dopravy za zvýhodněné ceny. U některých last minute pobytů je cena za dopravu poměrně směšná a vyplatí se více, než jet autem. S vlastním vozem ale máte širší možnosti cestování v místě, takže zvažte, jakou náplň dovolené abyste rádi. Letoviska v severní části pobřeží jsou od ČR vzdálená třeba jen 9 hodin jízdy, takže večer vyrazíte a ráno jste na místě. Hodláte-li poznat jih země, připravte se na delší cestu. Ceny potravin v Chorvatsku jsou v průměru o něco málo vyšší, než u nás. Nemáte-li plnou penzi či polopenzi a jedete autem, vezměte si s sebou základní potraviny pro jednoduché vaření a přípravu občerstvení. Zbytek plus čerstvé potraviny jako ovoce, zmrzlinu nebo pečivo dokoupíte na místě.

Na portále TopSleva.cz, který umně sdružuje nabídky všech možných slevových serverů na jednom místě, není problém zakoupit zájezd s výraznou slevou. Stačí sledovat nabídky a nezaváhat. Zájezd o 50 až 60 % levnější není žádnou vzácností. Určitě oceníte, budou-li vaše malé děti cestovat zdarma. A podívat se můžete dokonce i na krásné chorvatské ostrovy. K nejoblíbenějším patří Brač, Hvar a Lošinj. Díky tomu, že jsou do jisté míry izolovány od okolního světa více než pevninské pobřeží, se pyšní překrásnou přírodou a originální skladbou fauny i flóry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *