Jaké je typické klima na Brači? Prozradíme vám to!

Jaké je typické klima na Brači? Prozradíme vám to!Jelikož se chorvatský ostrov Brač nachází v Jaderském moři, je zde typicky středomořské klima. Jednou větou by se pak dalo popsat – horká a suchá léta, mírné zimy. To naprosto přesně vystihuje počasí panující na Brači.

Počasí na ostrově Brač

Chorvatsko, konkrétně ostrov Brač je známé zejména svými dlouhými, slunečnými a teplými léty. V průměru totiž na Brači svítí slunce až 2700 hodin ročně, což je jedna z nejvyšších hodnot celého Jadranu. Počasí ostrova Brač je tedy už z tohoto důvodu celoročně velice teplé.

Léta a zimy na Brači

V létě se zde teploty běžně pohybují okolo 25 °C, což je velice příjemná hodnota. Ovšem ani třicítky tady nejsou výjimkou. Zimy jsou naopak velice krátké a mírné s průměrnými teplotami pohybujícími se okolo devíti stupňů. Zajímavostí je, že na Brači padá sníh v průměru pouhé dva dny v roce a neudrží se déle než deset hodin. Spousta turistů tady ale samozřejmě míří za mořem. Právě jeho teplota může v létě dosahovat i více než 24°C a v zimě pak pouhých 14°C.

Alternativou k pobytu v klimaticky mírnějším Chorvatsku může být Last minute dovolená v Turecku, na které Vás čekají horké letní teploty až do půlky října.

Aktuální počasí na Brači

Jelikož na Brači trvá léto někdy až do listopadu, je zde aktuálně velmi teplo, sucho a slunečno. Slunce zde aktuálně svítí okolo čtrnácti hodin denně a ještě na začátku listopadu zde bude slunečněji, než například u nás, kde již bude začínat astronomický podzim. Teploty se na Brači pohybují v srpnu a v září okolo pětadvaceti až třiceti stupňů, podle toho, kolik je zde oblačnosti a jak silně fouká vítr.

Jaká bude letošní zima na Brači?

Ne všichni turisté vyráží na dovolenou v létě. Někteří účelně vyhledávají zimu, kdy je většina turistických letovisek prázdných, je mnohem přijatelnější klima na nejrůznější výlety a ceny jsou taktéž mnohdy až poloviční. Patříte-li do této skupiny, určitě vás zajímá, jak bude vlastně vypadat nastávající zima na chorvatském ostrově Brač. Ta letošní by měla být opět velice mírná a krátká. Bude trvat maximálně od prosince do dubna, kdy se průměrné teploty budou pohybovat okolo osmi, deseti a třinácti stupni celsia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *