Uvažujete o plastické operaci prsou? Co je dobré před zákrokem zvážit

Podařilo se vám zhubnout, ale s vaší váhou klesl i objem vašeho poprsí? Skončila jste kojení, ale prsa už nejsou taková jaká bývala? Začíná se u vás zemská gravitace projevovat i v důsledku povislých ňader? Máte prsa příliš malá nebo velká? To, jaká ňadra vám příroda nadělí, příliš neovlivníte. Ale co s tím, když se vám váš dekolt nelíbí?

Plastická operace prsou může být řešením. Poprsí bohužel jinak změnit nelze. Dieta ani cvičení v tomto případě nepomohou. Existuje však několik věcí, které by se měly vzít před finálním rozhodnutím v potaz.

Jste to opravdu vy, kdo chce změnu?

Rozhodnutí o vašem těle by se měla týkat přímo vás. Pokud chcete jít na operaci kvůli tomu, že příteli se líbí ženy s velkým poprsím, není to úplně ta správná motivace ke změně části vašeho těla. Partner vás může později opustit, tělesné změny však budou nezvratné.

Vhodná doba na operaci je téměř vždy. Někdy je to však výhodnější

Pokud chcete mít svá nová prsa dlouho krásná, je správné načasování rozhodnutím, které vás zbaví problémů v budoucnosti.

  • Úplně nejvhodnějším časem pro operaci je doba, kdy už neplánujete mít další děti. Popřípadě je plánujete mít až delším časovém horizontu od operace. Těhotenské hormonální bouře totiž mohou ovlivnit nejen vaši psychiku, ale i stav vašeho poprsí. A dokonce i budoucí psychickou odolnost vašeho nenarozeného dítěte. Proto se v těhotenství snažte vyvarovat nepřiměřeného stresu.
  • Pokud máte po porodu, s operací počkejte alespoň 12 měsíců. Dříve vám to ani většina profesionálních klinik neumožní.

Máte-li strach, že existuje maximální věková hranice pro operace, nemusíte se bát. Na věku v tomto případě nezáleží. Co se však bude brát v potaz, je váš zdravotní stav. A to platí pro jakoukoliv věkovou kategorii, která je starší osmnácti let.

Těhotenství a následné kojení s implantáty. Jde to?

  • Těhotenství může ovlivnit vzhled poprsí. Je třeba počítat s tím, že v některých případech bude zapotřebí další nápravy, aby prsa vypadala jako před početím dítěte.
  • Máte-li obavu z toho, že nebudete moci kojit, nemějte. Rozhodnete-li se pro kojení, nejsou prsní implantáty žádný problém. Jde to i s nimi. Tento zážitek spojení s dítětem si budete moci užít stejně kvalitně jako maminky s přirozenými prsy. Na vás pak zbyde jen otázka: jakých potravin se při kojení vyvarovat?

Výběru správné kliniky věnujte dostatek času

Kde se necháte operovat, je zásadní. Jedná se o vaše zdraví, tělo i peníze. Nekvalitní zákrok bude mrzet nejvíce vás.

Na co se zaměřte:

  • Lékař, který bude operaci provádět, by měl mít chirurgickou atestaci v oboru plastické chirurgie. Napoví jeho členství v některé z českých společností sdružujících plastické chirurgy. Může se jednat o Českou společnost plastické chirurgie nebo Společnost estetické chirurgie.
  • Nízká cena nemusí vždy znamenat kvalitu. V případě nedostatku finančních prostředků, nabízejí některé renomované kliniky možnost splátek. A to může být lepším řešením, než hledání nejnižší cenové nabídky.
  • Reference jsou dobrým ukazatelem. Nejlepší jsou ty osobní nebo ověřené. Ty ostatní berte s rezervou. Nikdy nevíte, kdo operaci opravdu prodělal a je spokojený, a kdo je za předstírání spokojenosti zaplacen.
  • Samotná konzultace může být také velmi dobrým vodítkem. Vaše přání jsou podstatná. Lékař by však měl zůstat kritický a upozornit na rizika nebo zdravotní nevhodnost vašich přestav. Také pokud bude sezení krátké a rychlé, zpozorněte. Takto se profesionál nechová.
  • Počítejte s tím, že na klinice zůstanete jednu noc na pozorování. Tedy i kvalita nabízené pooperační péče by měla být důležitou součástí vašeho rozhodnutí.

A co vy? Bylo pro vás někdy vaše poprsí překážkou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *