Archiv rubriky: Lastovo

Kde se zabydlet na ostrově Lastovo? Pár tipů pro vás!

Kde se zabydlet na ostrově Lastovo? Pár tipů pro vás!Každého, kdo se chystá na chorvatský ostrov Lastovo, zajisté nejednou napadla otázka, kde se tady vlastně ubytuje. Na severu nebo raději na jihu? A v jakém vlastně typu ubytování? To všechno jsou naprosto obvyklé otázky, na které si teď v rychlosti odpovíme.

Celý příspěvek

Lastovo: Zaklopatice – ráj pro potápěče, šnorchlaře a jachtaře

Lastovo - ZaklopaticeLéto se blíží, krásné letní dny přišly i do našich českých končin a nejeden nedočkavec si již sjednal prázdninovou dovolenou například v Chorvatsku. I letos se první příčky v oblíbenosti určitě umístí ostrov Lastovo, který láká nesčetnými krásami. Krásná města, krásná příroda, krásné moře, krásné historické památky – to je jen krátký výčet krás, které se právě letos chystá navštívit nejméně stovka českých turistů.

Celý příspěvek

Klidnou dovolenou najdete na ostrově Lastovo

Klidnou dovolenou najdete na ostrově LastovoPouhých třináct mil přes Lastovský průliv od ostrova Korčula najdete ostrov Lastovo. Jedná se o další menší ostrůvek s pouhým jedním tisícem obyvatel. Ostrov má spíš hornatý charakter a je celý porostlý zelení. Právě proto může být zdejší dovolená i pro ty, kteří nechtějí celou dobu jen proležet na pláži. Nejvyšším bodem ostrova Lastovo je vrchnázvem Hum, který převyšuje okolní krajinu o 418 metrů. Okolo celého ostrova naleznete pouze nádherně klidné a neuvěřitelně čisté moře, které vyloženě vybízí ke koupání.

Celý příspěvek

Jižní Dalmácie – ostrov Lastovo

Ostrov Lastovo – nacházející se v jihodalmatském souostroví nedaleko ostrova Korčula dosahuje rozlohy 41 kilometrů čtverečních a žije na něm přibližně 1200 obyvatel převážně chorvatské národnosti. Od Korčuly je ostrov Lastovo oddělen Lastovským průlivem a v jeho bezprostřední blízkosti se nachází ještě jeden mini ostrůvek Prežba.

Celý příspěvek