Kde se zabydlet na ostrově Lastovo? Pár tipů pro vás!

Kde se zabydlet na ostrově Lastovo? Pár tipů pro vás!Každého, kdo se chystá na chorvatský ostrov Lastovo, zajisté nejednou napadla otázka, kde se tady vlastně ubytuje. Na severu nebo raději na jihu? A v jakém vlastně typu ubytování? To všechno jsou naprosto obvyklé otázky, na které si teď v rychlosti odpovíme.

Ubytování Lastovo poprvé

Na ostrově Lastovo se nachází hned několik větších městeček, ve kterých se můžete ubytovat. Jedná se například o Lastovo, Ubli, Zaklopaticu, Pasadur nebo o Skrivenou Luku. Celoročně nejteplejšími městečky z těchto vypsaných jsou Ubli nacházející se na západě ostrova a Zaklopatica, kterou najdete na severu. Chcete-li si tedy v létě užít teploty i okolo 40°C, ubytujte se právě v těchto destinacích. U všech ostatních se potom nejvyšší letní teploty v průměru pohybují jen okolo 32°C.

Kdy se na Lastovu ubytovat?

Na celém ostrově Lastovo nejvíce prší v listopadu, nejméně pak v červenci. Vyhnout byste se tedy měli spíše zimním měsícům, kdy se tady moc neohřejete a ani moc nepokoukáte po okolí. Nejnižší teplotou, jež kdy byla na Lastovu naměřena, je -12°C, a to v lednu 2000. V zimě je na Lastovu tedy zhruba stejně jako u nás ve Střední Evropě.

Kde si najít na ostrově Lastovo ubytování?

Jak už bylo zmíněno výše, nejvhodnějšími vesničkami k ubytování na ostrově Lastovo jsou Ubli a Zaklopatica. Právě v těchto obcích najdete přes dvacet nejrůznějších možností ubytování. Ve většině případů se jedná o velice pěkně zařízené apartmány, v několika málo dalších případech se pak jedná i o vily k pronajmutí. V Chorvatsku ještě totiž není zcela běžné ubytovávat turisty po hotelích, a to konkrétně na Lastovu platí dvojnásob. Hotelů je na celém ostrově totiž jen pár.

Kolik byste si měli připravit na noc ubytování na Lastovu?

Na druhou stranu je ubytování v apartmánech či vilkách mnohem levnější oproti hotelům, které většinou nabízejí kompletní servis a celodenní služby. Za jednu noc zde můžete dát už od 621 korun za osobu. Jedná se tedy o jednu z nejlevnějších možností dovolených vůbec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *