Archiv rubriky: Brač

Jaké je typické klima na Brači? Prozradíme vám to!

Jaké je typické klima na Brači? Prozradíme vám to!Jelikož se chorvatský ostrov Brač nachází v Jaderském moři, je zde typicky středomořské klima. Jednou větou by se pak dalo popsat – horká a suchá léta, mírné zimy. To naprosto přesně vystihuje počasí panující na Brači.

Celý příspěvek

Jak cestovat trajektem na Brač? Pár praktických rad pro vás!

Jak cestovat trajektem na Brač? Pár praktických rad pro vás!Velikán dalmatského souostroví se rozpíná mezi Bračským a Hvarským průlivem. Díky své rozloze 395 km² je po právu považován za největší ostrov Dalmácie a třetí největší ostrov Jadranu. Ostrov obývá zhruba 14 000 obyvatel, jejichž počet se během hlavní sezóny několikrát znásobí. Brač je oblíbený nejen pro svou bohatou faunu a floru, ale také pro řadu překrásných pláží, z nichž nejvyhlášenější je bezpochyby Zlatni rat. Mnohé turisty také lákají opuštěné robinsonády, díky kterým si mohou užít romantickou dovolenou bez všudypřítomných zvědavců a hlučných turistů. Pokud hodláte Brač navštívit i vy, jistě vás bude zajímat, jakým způsobem se zde dostanete.

Celý příspěvek

Chorvatsko, klasika, která nezklame

Chorvatsko, klasika, která nezklameTipy kam vyrazit

Pokud se v létě vypravíte do nejoblíbenější destinace Čechů, budete se cítit jako doma, jen s tou výhodou, že je tam teplo a je tam moře. Chorvatsko je bezesporu nejoblíbenějším místem Čechů pro dovolenou. A i přesto, že se jedná o klasiku, nabízí spoustu krásných míst a možná i to nejhezčí moře v Evropě. Kam se tedy vydat, abyste si jej užili?

Brač

Brač je vhodný pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou. Na ostrově Brač si můžete vyzkoušet mnoho různých aktivit jako je windsurfing, paragliding, túry do jeskyní, či plachtění. Pokud se však budete pouštět do podobných činností, doporučujeme zřídit si připojištění, protože se jedná o rizikové sporty. Na Brači naleznete také nádherné pláže s pískem i oblázky, takže nemějte strach, že by se zde nedalo i jen tak „válet“.

Split

Největší město a přístav na chorvatském pobřeží. Najdete zde nádherné památky – nejznámější a nejkrásnější je antický Diokleciánův palác, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Další pamětihodností, kterou stojí za to vidět je secesní budova Rybího trhu na ulici Marmont. Ta je považována za nejkrásnější ulici Splitu.

Baška voda a Makarská

Turistické a přístavní městečko Baška Voda se nachází na Makarské riviéře a přitahuje největší počet turistů v tomto regionu. Jsou zde dlouhé oblázkové pláže a krásné borové lesy. Pláže i moře jsou čisté a jezdí zde i „lodní prodavači ovoce“. Ovoce se zde prodává za příznivou cenu a je příjemným osvěžením u moře.

Chorvatsko je vhodnou destinací jak na dovolenou s dětmi, tak pro seniory, ale i pro mladou skupinku turistů, která zde vyrazí na „party“. Dostat se zde dá autem, autobusem i letadlem. Ve všech případech je nutné mít s sebou občanský průkaz nebo pas a cestovní pojištění, i když se nám může zdát, že Chorvatsko je druhé Česko. Ubytovat se zde můžete v kempech, hotelech nebo známých apartmánech, kde si můžete i sami vařit, pokud chcete něco ušetřit.

Brač – jeden z nejatraktivnějších ostrovů

bračChorvatsko je vyhledávanou destinací pro letní dovolené již pomalu celé století. A ostrov Brač patří k místům z nejznámějších. Jednou z důležitých podmínek vydařené dovolené je samozřejmě pěkné počasí. Na Brač se v této věci můžete spolehnout. Vyznačuje se vysokým množstvím slunečných dní po celé letní období. Přesvědčí vás o tom dlouhodobá předpověď počasí Brač dostupná na internetu. Zde se také můžete informovat na počasí Brač online v kteroukoliv roční i denní dobu.

Celý příspěvek

Brač je ostrov mnoha možností

Ostrov BračTřetí největší jadranský ostrov Brač je častým cílem turistů. Spojení ostrova s pevninou zajišťuje např. trajekt Brač Split, který jezdí v pravidelných hodinových až hodinu a půl dlouhých intervalech. Staví v přístavech Supetar a Sumartin. Brač nabízí turistům vše, co si od Chorvatska slibovali a ještě něco navíc. Chcete se tam vypravit i vy?

Celý příspěvek

Brač – Zlatni Rat – nejkrásnější pláž Jaderského moře

zlatni-ratBrač, třetí největší ostrov v celém jadranském souostroví, již dávno není jen domovem vinařů, rybářů a mořeplavců, ale je již dlouhé roky cílem mnoha turistů. Lákají je sem všechny typické atributy Chorvatska – průzračné moře, hřejivé sluneční paprsky, nedotčená příroda, historické památky, dobře vybavené hotelové komplexy i soukromé penziony a bodrá nátura místních obyvatel. Místem, kam na Brači zamíří kroky většiny návštěvníků je jistojistě Zlatni Rat – nejkrásnější pláž Jaderského moře. Celý příspěvek

Jaké možnosti ubytování nabízí oblíbený ostrov Brač?

bracBrač je třetím největším ostrovem Jaderského moře. Jeho rozloha čítá 395 kilometrů čtverečných a samotný ostrov se nachází ve Střední Dalmácii – bezkonkurenčně nejoblíbenější turistické oblasti. Chystáte se zde na dovolenou? Pak vás určitě budou zajímat možnosti ubytování. Těch Brač nabízí opravdu dostatek. Celý příspěvek

Ostrov Brač – velikán střední Dalmácie

brac2Střední Dalmácie patří v Chorvatsku mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější destinace. Krása chorvatského ostrova Brač již uchvátila nejednoho cestovatele. Jeho rozloha činí 395 km2 a po právu mu náleží označení „třetí největší ostrov jaderského moře“. Celý příspěvek