Archiv rubriky: Vis

Kde složit hlavu na ostrově Vis? Na hotelu, v apartmánu či v rodinné vilce

Kde složit hlavu na ostrově Vis? Na hotelu, v apartmánu či v rodinné vilceOstrov Vis lze bez ostychu přirovnat k pravému a nefalšovanému ráji potápěčů. Jelikož značná část ostrova sloužila dlouhá desetiletí k vojenským účelům, turistům zde byl prakticky znemožněn jakýkoli přístup. V posledních letech se však veškerá vojenská aktivita smrskla na malé oplocené stanoviště a zbytek ostrova, jehož rozloha činí zhruba 90 kilometrů čtverečných, je tak určena obdivu a relaxaci turistů. Protože bylo pobřeží Visu lidskou nohou po dlouhá staletí prakticky nedotčené, podmořský život je zde jeden z nejbohatších ve Střední Dalmácii. Plánujete-li letní dovolenou právě na tomto Bohem i lidem zapomenutém ostrůvku, pak vás bude určitě zajímat, jaké možnosti ubytování Vis nabízí.

Celý příspěvek

Zájezd do Chorvatska jinak, než ho znáte

Chorvatsko má mezi Čechy neblahou pověst levné destinace, do které se přes léto stěhuje půlka Česka. Chorvatsko toho však nabízí mnohem více a byla by velká škoda jeho krásy přehlédnout. Poznejte ho i vy úplně jinak než většina Čechů.

Krásné a trochu jiné Chorvatsko vám umožní poznat například zájezd do Chorvatska od cestovní kanceláře Redok. Pojďte se inspirovat třemi kouzelnými destinacemi, užít si slaný mořský vánek, cikády hrající svou denní serenádu, tyrkysové moře, malebné středomořské uličky, panenskou přírodu i starobylé památky.

Překrásný chorvatský ostrov Vis

Ostrov Vis se turistům otevřel teprve v roce 1989, předtím byl totiž vojenskou základnou. Díky tomu je ještě dnes nedotčený, obyvatelé se tam stále věnují zemědělství a rybolovu, najdete zde krásné přírodní scenerie a skryté zátoky.

Zájezd Chorvatsko Ostrov Vis vás provede uličkami městeček, vinicemi i přírodními krásami. Na nedalekém ostrově Biševo se například nachází Modrá jeskyně, která je podobná té na Capri.

Mimochodem, krásy ostrova Vis jste nejspíš už viděli, tedy aspoň virtuálně. Natáčel se zde totiž populární hollywoodský film MAMMA MIA!

Nejvzdálenější chorvatský ostrov Lastovo

Je nejdále od pevniny, a pravděpodobně i proto zde rozhodně nenatrefíte na zástupy turistů. Pokud vás láká spíš příroda, skryté zátoky, kopce a specifická architektura, zájezd Chorvatsko Ostrov Lastovo bude to pravé pro vás. I tento ostrov byl v minulosti vojenskou základnou, což ho ochránilo. Dnes tam můžete obdivovat mimo jiné druhý nejstarší maják na Jadranu nebo oblohu plnou hvězd. Díky vzdálenosti od pevniny zde totiž neexistuje světelný smog.

Primošten s Vinnetouem

Nepotřebujete k dovolené moře, raději poznáváte zajímavá místa? Pak zvolte poznávací zájezd Chorvatsko Národní parky. Po stopách Vinnetoua se vydáte do všech národních parků Chorvatska, budete se plavit kaňonem řeky Zrmanja. A o moře nakonec také nepřijdete, protože v rybářském městečku Primošten mají nádherné pláže s kotvícími jachtami a rybářskými bárkami. Přitom jde o vynikající výchozí místo pro výlety do okolí.

Už cítíte ten mořský vánek, co vám načechrává vlasy? Dovolená Chorvatsko čeká a může být mnohem lepší, než jste si vždy představovali!

Zajímavosti ostrova Vis

vis2Ostrov Vis je předsunutou výspou Chorvatska. Nachází se ve vnější části Středodalmatských ostrovů nedaleko města Split. Kdo by se rozhodl vyjmenovat jen 5 zajímavostí na Visu, se zlou by se potázal, neboť nabídka je natolik široká, že vybírat lze skutečně jen těžko.

Celý příspěvek

Dovolená na ostrově Vis

visBudete-li hledat ostrov Vis, mapa vám jej ukáže ve vnější části Středodalmatských ostrovů, blízkým známým pevninským bodem je pak město Split, do kterého míří z ostrova pravidelné trajektové spojení. Díky své poloze nabízí ostrov Vis počasí velice příznivé zejména pro letní dovolené – mírné a příjemné klima, teploty dosahují ve vrcholu sezóny k 24 stupňům, což je přijatelné i pro ty, kdo tropická vedra právě nemusí, a zároveň dost na pravou letní zábavu u moře.

Celý příspěvek

Ostrov Vis – Střední Dalmácie

visMezi ostrovy Hvar a Biševo najdete ještě jeden neméně krásný. Ostrov Vis Chorvatsko – to je pojem, který rozhodně stojí za zapamatování. Ostrov Vis patří k těm velkým. Jeho rozloha činí přes 90 km čtverečních, počítá se ke Středo dalmatským ostrovům a trvale na něm žije téměř čtyři a půl tisíce obyvatel. Kupodivu patří k těm méně navštěvovaným. Celý příspěvek