Archiv rubriky: Čiovo

3 zajímavá města ostrova Čiovo – znáte je?

3 zajímavá města ostrova Čiovo – znáte je?Středo-dalmatský ostrov Čiovo nepatří mezi místní velikány. Překvapit ovšem dokáže zajímavými místy i takovými raritami, jakými je například pohyblivý most spojující ostrov s městečkem Trogir nebo řada historických a architektonicky významných památek. Turisté zde nejčastěji míří kvůli takřka nedotknutelné a panensky čisté přírodě, stejně jako z důvodu tyrkysového moře, jenž má ideální podmínky pro šnorchlování. My se ovšem na následujících řádcích nebudeme věnovat ani potápění ani památkám. Dnešní „okruh Čiovem“ vezmeme tak trošku z jiného úhlu. Pojďme se podívat, jaká 3 větší města zde rozhodně stojí za návštěvu a důkladné prozkoumání.

Celý příspěvek

Jaké podnebí vládne na ostrově Čiovo?

Jaké podnebí vládne na ostrově Čiovo?Na ostrově Čiovo je stejně jako na ostatních chorvatských ostrovech velice mírné podnebí. Nejen místní obyvatelé, ale taktéž turisti si zde proto mohou užívat ničím nerušené slunečné léta a příjemné a mírné zimy. I díky tomu se zde ve velkém pěstují mandloně, vinná réva, olivovníky, fíkovníky a další druhy jižního ovoce.

Celý příspěvek

Ubytování na ostrově Čiovo trhá rekordy v kráse

Ubytování na ostrově Čiovo trhá rekordy v kráseAč není ostrov Čiovo nejvyhlášenější turistickou destinací, jsou na něj velice pozitivní recenze. Pod pojmem „Čiovo recenze“ nenajdete téměř nic negativního. Celoročně nádherné počasí, bujná vegetace, bohatý podmořský život, průzračné moře, čisté pláže, klid a relax. I takto by se dal popsat ostrov Čiovo. Je tedy jen otázkou času, než jej objeví i ostatní krásy chtiví turisté. Do té doby toho můžete využít pro svou dovolenou právě vy!

Celý příspěvek

Čiovo – ostrov vhodný nejen ke koupání

Čiovo – ostrov vhodný nejen ke koupáníChystáte-li se na dovolenou do Chorvatska a nevíte-li si rady s tím, do jaké oblasti zajet tentokrát, zkuste ostrov Čiovo. Tento překrásný ostrov, jehož historie se začala psát už v prehistorii, se nachází ve střední Dalmácii. Určitě si říkáte, jak se na ostrov dostaneme, když chceme jet autem? To je velice jednoduché! Ostrov Čiovo je spojen s pevninou pohyblivým mostem. Vydejte se tedy na cestu Trogir Čiovo a ani nebudete muset opustit váš vůz.

Celý příspěvek

Středodalmatský ostrov Čiovo

ciovoTento ostrov o rozloze 28,8 km2 se nachází ve Střední Dalmácii nedaleko oblíbeného turistického letoviska Trogir, se kterým je spojen zvedacím mostem.  Pod mostem vede Trogirski kanal a ze západní strany ostrov omývá Kaštelský záliv.   Celý příspěvek