Archiv rubriky: Murter

Ostrov Murter: Novinka v dovolenkových destinacích

Ostrov Murter: Novinka v dovolenkových destinacíchChorvatský ostrov Murter ještě není příliš mezi českými turisty znám a tudíž jimi není příliš navštěvován. I když je jich spousta, kteří si jej stačili oblíbit, někteří o něm doposud vůbec neslyšeli. Ale ani se není čemu divit! Chorvatsko má skutečně nespočet ostrovů a ostrůvků a úplně všechny vám nevyjmenují ani sami Chorvaté. Celý příspěvek

Ubytování na ostrově Murter pro každého

murter4Ostrov Murter, který je spojen s pevninou novým zvedacím mostem, je známým turistickým cílem. Poměrně malý, ale hustě osídlený ostrov skýtá turistům veškerý komfort a pohodlí, které si jen mohou přát. Správním střediskem ostrova je obec Murter, která je zároveň i sídlem správy národního parku Kornati. Dalšími významnými turistickými letovisky na ostrově jsou obce Tisno a Jezera.

Celý příspěvek

Ostrov Murter – Severní Dalmácie

Ostrov Murter murter3je součástí Severodalmatských ostrovů. Ač rozlohou nevelký – jen 18,6 km čtverečních, je největší v šibenické ostrovní skupině. Od pevniny jej odděluje Murterský průliv, v jehož nejužším místě spojuje Murter s pevninou nově vybudovaný zvedací most dlouhý 37,5 m.

Celý příspěvek

Oblíbená letoviska na ostrově Murter

murter2Murter je největším ostrovem šibenického souostroví. S pevninou jej spojuje moderní padací most a zdejší letoviska jsou vyhledávaným cílem turistů z celé Evropy, a to zejména díky blízkosti národních parků Kornati, Krka a Paklenica i blízkosti a snadné dostupnosti mnoha zajímavých míst na pobřeží.

Celý příspěvek

Kempy a pláže na ostrově Murter

murterSnad žádný ze Severodalmatských ostrovů a možná ani ze všech ostrovů na Jadranu není tak hustě osídlen jako Murter. Na pouhých 18 km čtverečních je tu natěsnáno přes 5 000 obyvatel, jejichž počty se každoročně v sezóně několikanásobně zvyšují – přijíždějí turisté. A místní si svých návštěvníků, kteří pro ně znamenají obživu, také patřičně považují.

Celý příspěvek