Ubytování na ostrově Murter pro každého

murter4Ostrov Murter, který je spojen s pevninou novým zvedacím mostem, je známým turistickým cílem. Poměrně malý, ale hustě osídlený ostrov skýtá turistům veškerý komfort a pohodlí, které si jen mohou přát. Správním střediskem ostrova je obec Murter, která je zároveň i sídlem správy národního parku Kornati. Dalšími významnými turistickými letovisky na ostrově jsou obce Tisno a Jezera.

Hotel Colentum Murter

Přímo u nádherné písčitě-oblázkové pláže Slanica najdete hotel Colentum Murter. Ubytování přímo u moře – vzdálenost na pláž je pouhých 10 metrů! Slanica je jedna z nejkrásnějších pláží v celém Chorvatsku a ti, kdo se ubytují v některé ze tří samostatných budov hotelu, mají na výběr z mnoha pokojů s výhledem do parku nebo na souostroví Kornati. K vybavení hotelu patří recepce s bezpečnostními schránkami, bazén s mořskou vodou, restaurace, hotelová terasa s lehátky a slunečníky, internetový koutek, hřiště na tenis a plážový volejbal, stolní tenis, bowling a parkoviště. Pláž má velice pozvolný vstup do vody, proto je dovolená v hotelu vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Hotel Colentum Murter má pokoje rozděleny do tří kategorií – Classic, pokoje v přízemí se základním vybavením, Elegance, pokoje v prvním patře, ke kterým navíc patří vyhrazené nadkryté místo na parkovišti a lehátka a ručníky u bazénu, a Elite, pokoje ve druhém patře navíc s trezorem.

Všechny pokoje jsou dvojlůžkové, klimatizované, s koupelnou, sprchou a toaletou, fénem, telefonem, satelitní televizí, ledničkou a balkónem. V některých pokojích je rovněž možnost přistýlky. Hotel Colentum Murter disponuje také několika rodinnými pokoji, které jsou prostornější, a je zde možnost dvou přistýlek. Rovněž je možno dvojlůžkové pokoje mezi sebou propojit. Stravování v hotelové restauraci je možné formou polopenze, plné penze nebo v režimu all inclusive, kdy je k plné penzi navíc odpolední svačina, neomezená konzumace domácích alkoholických i nealkoholických nápojů  v baru na pláži, plážový volejbal, stolní tenis, jízdní kola, lehátka, slunečníky a ručníky u bazénu. Snídaně, obědy i večeře jsou podávány bufetovou formou, u stravování typu all inclusive v sezóně na výběr i večeře mediteránská, a na výběr jsou speciality středomořské i tradiční kuchyně. na pokoji pak hosté najdou láhev vína, rakije a olivového oleje.

Hotel Borovnik

Další možnost luxusního ubytování Murter nabízí také v obci Tisno, v hotelu Borovnik. Hotel se nachází v centru města, vzdálenost na blízkou štěrkovou pláž je 500 metrů, nedaleko pak najdete i pláž pískovou. Ubytování zde je vhodné pro skupiny přátel i rodiny, majitel na požádání zajistí dětské lůžko, hotel však nemá bezbariérový přístup a nepovoluje ubytování s domácími zvířaty. Celý hotel je přísně nekuřácký, s majitelem se dohovoříte nejen chorvatsky, ale i italsky, německy nebo anglicky. K vybavení hotelu patří restaurace, bar, internetový koutek, hřiště, parkoviště, recepce s bezpečnostními schránkami, slunečníky, sauna, konferenční sál a Meeting rooms. Nudit se na dovolené v Tisnu v hotelu Borovnik určitě nebudete, čas zde můžete trávit nejen povalováním se na pláži, ale také aktivně, při cyklistice, plachtění windsurfingu, minigolfu, jízdě na koni, potápění a dalších sportovních aktivitách. Jako extra služby pro své hosty pak hotel Borovnik nabízí kadeřníka, pronájem kol a skútrů, obchod se suvenýry, masáže, směnárnu a animace pro dospělé.

Další hotely a penziony na ostrově

Hotel Colentum Murter je jediným hotelem ve městě Murter, v městečku Jezera pak najdete hotel Say, který se nachází v blízkosti pláže Lučica a místní mariny. V městečku Tisno si můžete vybrat mezi výše zmíněným hotelem Borovnik, což je místo s dlouholetou tradicí ležící přímo u mostu na pevninu, a Tisno, malým rodinným hotelem umístěným v renovované budově z 19. století. Ve městě Murter ubytování nabízí hned několik místních penzionů, které se nacházejí v blízkosti městské pláže Luke. Další možnost ubytování Murter je v obci Tisno, kde se většina penzionů nalézá v ulici Pod Garmom, která vede na pláž Jazine.

Apartmány Murter

Pokud jste se vypravili na Murter, apartmány jsou další možností ubytování. Apartmánové domy jsou rozesety po celém ostrově a veskrze jsou umístěny na velice atraktivních místech. Jejich vzdálenost od moře a pláží je skutečně nejrůznější, od 20 po 700 metrů. Nejatraktivnější apartmány a domy jsou v blízkosti pláží Slanica, Čigrada a Luke. Rovněž dobrou volbou pro ubytování v apartmánech je na ostrově Murter Jezera, kde se nejatraktivnější domy nacházejí v blízkosti pláže Lučica. V ulici Put Zaratića zase mají apartmány vlastní kotviště pro loď.

Bez rozdílu všechny apartmány na ostrově mají balkon nebo terasu s překrásným výhledem, kuchyňku se sporákem a ledničkou, neboť návštěvníci se tady musejí stravovat sami, pokud pravidelně nenavštěvují některou z místních restaurací, jídelní kout a vlastní sociální zařízení. Rovněž je pro všechny zajištěna možnost parkování. Na ostrově Murter apartmány nabízejí možnost ubytování po dvou až osmi lidech současně.

Kempy na ostrově Murter

Pro koho je ubytování v hotelu, penzionu či apartmánu příliš finančně náročné, může se spolehnout na fakt, že Chorvaté jsou připraveni na všechno a využít ubytovacích kapacit některého z kempů na ostrově. Konečně kempy tvoří důležitou součást turistické infrastruktury po celém pobřeží Jaderského moře. Na Murteru jich máte na výběr. Toužíte-li například po absolutním propojení s přírodou, sluncem a vzduchem, zkuste strávit svou dovolenou v tradičním neoficiálním naturalistickém kempu Kosirina. Pokud po písku ve všech tělesných otvorech a spáleninách na všech skrytých tělesných zákoutích netoužíte, Murter pro vás má na výběr i řadu tradičnějších možností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *