Archiv rubriky: Kvarner

V zátokách ležící města Mali a Vili Lošinj: objevte jejich krásu

V zátokách ležící města Mali a Vili Lošinj: objevte jejich krásuJedny z nejoblíbenějších letovisek kvarnerského souostroví jsou bezpochyby městečka Mali a Veli Lošinj. Tyto pobřežní klenoty nejsou – co se do velikosti týče žádnými unikáty, jejich krása a malebnost ovšem uchvátila již nejednoho cestovatele a zarputilého turistu. Pokud vás již nelákají tradiční chorvatská letoviska a Střední Dalmácii již máte proježděnou křížem krážem, pak nepřestávejte číst následující řádky, na nichž vám prozradíme několik dobrých důvodů, proč Veli a Mali Lošinj navštívit.

Celý příspěvek

Křížem krážem po ostrově Rab: Co všechno vás čeká v chorvatském Karibiku?

Křížem krážem po ostrově Rab: Co všechno vás čeká v chorvatském Karibiku?Již v několika minulých článcích jsme chorvatský ostrov Rab přirovnali k evropskému Karibiku. Důvodů k tomuto tvrzení máme hned několik. Hlavním důvodem je jistě okouzlující barva zdejšího moře, které ostrov nacházející se v Kvarnerském pásu, ze všech stran omývá. Barevné spektrum okolního moře hraje barvami od modré, až po jasně zelenou. Zdejší fauna a flora pak navozuje dojem, že rabské scenerie jsou dílem uměleckého velmistra nebo šikovného grafika. Chcete-li si užít opravdu netradiční dovolenou, sežeňte si mapu ostrova Rab a procestujte jej křížem krážem!

Celý příspěvek

Lodní a trajektová doprava na ostrově Rab

Lodní a trajektová doprava na ostrově RabOstrov Rab, někdy též označován jako Ráb, je součástí Kvarnerského souostroví. Jeho břehy omývá Kvarnerský záliv a spousta turistů si jej zamilovala zejména kvůli vysokému počtu slunečních hodin, jimž je společně s Bračem proslulý. Délka ostrova činí 22 kilometrů a ve svém nejširším místě dosahuje úctyhodných 11 kilometrů. Ráb je velmi členitý a bohatý jak na faunu, tak na floru. Velkou předností je též čistý a solí nasycený vzduch, stejně jako příjemné klima prakticky po celý rok. Hledáte-li last minute v Chorvatsku, je Rab jasnou volbou! Jak se na něj ovšem dostat? Možností máte hned několik. Pokud sem ovšem zavítáte vlastním automobilem, budete muset využít trajektu na ostrov Rab, který zde míří několikrát denně.

Celý příspěvek

Tipy na nejkrásnější písečné pláže ostrova Krk

Tipy na nejkrásnější písečné pláže ostrova KrkOstrov Krk patří po právu mezi nejoblíbenější a nejkrásnější ostrovy Chorvatska. Jeho malebnost, stejně jako krajinná rozmanitost, dělá z tohoto místa jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Krk boří mýty o přeplněných plážích, neochotných Chorvatech a předražené dovolené. Ba právě naopak, jedná se o ostrov, který může dělat reklamu na pohodovou dovolenou.

Celý příspěvek

Jak vypadá typické podnebí a počasí ostrova Rab?

Jak vypadá typické podnebí a počasí ostrova Rab?Ostrov Rab (někdy též Ráb) se vryl do srdcí milionů turistů z celého světa. Přenádherné tyrkysové moře žijící bohatým podmořským životem, běloskvoucí pláže písčitého a kamenitého charakteru, romantické zátoky ukryté zrakům okolí nebo bohatá fauna a flora dělá z tohoto ostrova doslova ráj na zemi. Přítomnost několika stovek robinzonád zde láká zejména romantické duše nebo čerstvě zamilované páry. Pokud se o tento malebný ostrov v posledních dnech zajímáte i vy, jistě jste zvědaví, jaké počasí na Rabu panuje během hlavní sezóny i v zimních měsících.

Celý příspěvek

3 tipy, jak se neztratit na ostrově Pag

3 tipy, jak se neztratit na ostrově PagAčkoli se může na první pohled zdát, že velikán Pag náleží k severo-dalmatským ostrovům, opak je pravdou. Nejen svým umístěním, ale zejména pak rozlohou se jedná o ostrov, jenž oficiálně náleží do kvarnerského pásu. Rozloha ostrova činí 285 kilometrů čtverečných, přičemž tato hodnota řadí Pag k pěti největším chorvatským velikánům. Na ostrově žije zhruba 8000 obyvatel, přičemž se tento počet během hlavní turistické sezóny značně zmnohonásobí. Ostrov je velmi členitý a ztratit se na něm není ani trochu složité. V případě, že nepřijedete na ostrov s organizovaným zájezdem, máme pro vás 3 tipy, jak se na Pagu zorientovat a zároveň se zde neztratit.

Celý příspěvek

Víte, jaké klimatické podmínky panují na ostrově Lošinj? Prozradíme vám to!

Víte, jaké klimatické podmínky panují na ostrově Lošinj? Prozradíme vám to!Počasí na chorvatských ostrovech je velice podobné. Teplo, dešťové srážky, mírné zimy, horká léta. I takto by se zdejší klimatické podmínky daly jednoduše shrnout. Ovšem ostrov od ostrova se samozřejmě liší. Na následujících řádcích si popíšeme počasí na ostrově Mali Lošinj.

Celý příspěvek

Objevte ostrov Cres

ChorvatskoZatoužili jste poznat opěvované krásy Kvarnerských ostrovů na vlastní oči? Dobrou volbou pro letošní dovolenou je rozhodně ostrov Cres, který najdete v jejich severozápadní části. Kromě koupání na krásných, udržovaných plážích, typických chorvatských borových lesů a vytouženého odpočinku, zde můžete najít i mnohem více.

Celý příspěvek

Poznejte ostrov Cres s CK Nykar

Ostrov CresVyrážíte do Chorvatska? Proč ne letos s CK Nykar Brač, která se tradičně zaměřuje na pobytové zájezdy na ostrov Cres? Její služby jsou vždy na vysoké úrovni, což je dáno nejen tím, že jde o pouze rodinný podnik, ale také tím, že se neustále soustřeďuje na zkvalitňování svých služeb. S CK Nykar si cílovou destinaci nevyberete – bude to Chorvatsko Cres. Ale rozhodně nebudete litovat.

Celý příspěvek

Nejlepší koupání je na ostrově Krk

1Hlavní turistickou atrakcí Chorvatska je jeho moře a za sluncem a koupáním ve slané vodě sem každoročně přijíždějí davy turistů nejen z Česka, ale v podstatě z celého světa. Ostrov Krk můžeme bez nadsázky označit za perfektní místo pro reklamu na ideální letní dovolenou. Co specifického nabízí právě ostrov Krk? Pláže, pláže a zase pláže – kilometry skvělých čistých a úžasně udržovaných oblázkových pláží. Není náhodou, že celých šest pláží na tomto jediném ostrově obdrželo ocenění nejvyšší – Modrou vlajku.

Celý příspěvek