Tipy na nejkrásnější písečné pláže ostrova Krk

Tipy na nejkrásnější písečné pláže ostrova KrkOstrov Krk patří po právu mezi nejoblíbenější a nejkrásnější ostrovy Chorvatska. Jeho malebnost, stejně jako krajinná rozmanitost, dělá z tohoto místa jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Krk boří mýty o přeplněných plážích, neochotných Chorvatech a předražené dovolené. Ba právě naopak, jedná se o ostrov, který může dělat reklamu na pohodovou dovolenou.

Krk – to jsou nejlepší restaurace i nejkrásnější pláž

Zcestovalí turisté dokonce tvrdí, že na Krku jsou ty nejlepší chorvatské restaurace a nejkrásnější písečné pláže. Zdali je to pravda či nikoli, to se budete muset sami přesvědčit. Restauracím se budeme věnovat v jednom z budoucích článků, dnes si představíte zdejší pláže, které pokrývá zlatavý písek a jsou proto velmi vhodné pro rodiny s dětmi nebo osoby se zhoršenou pohyblivostí.

Písečné pláže pro rodiny s dětmi

Jednou z nejznámějších pláží na Krku je bezpochyby pláž Baška. Její úctyhodná délka, přesahující jeden kilometr, láká obyvatele nejen ostrova Krk, ale také sousedního Rabu. Jelikož se jedná o známou pláž, příliš klidu ani soukromí si zde neužijete. Jakmile vás to na pláži Baška přestane bavit, můžete se přemístit na pláže v městečkách Tribulje, Cizici nebo Zupanje.

Pro milovníky klidu a romantiky

Jednou z nejkouzelnějších pláží a zároveň tou méně známou, je písečná pláž nacházející se v zátoce Svatého Marka. Zátoku naleznete necelé dva kilometry od obce Risika a ještě než se zde vypravíte, nezapomeňte si přibalit dostatečně velký slunečník. Na pláži se totiž nenachází žádný přírodní stín, takže přítomnost slunečníku zaručeně oceníte. Vstupy do vody jsou zde velmi pozvolné – ideální pro rodiny s dětmi.

Kde se občerstvit a pobavit?

Občerstvení je zajištěno prostřednictví m několika zdejších barů a restaurací, kde podávají řadu chorvatských i mezinárodních specialit. Pokud vás již povalování na pláži přestane bavit, vydejte se na mys Sv. Marka s pozůstatky středověkého kostelíka nebo si vypůjčte motorový člun kotvící u nedalekého mola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *