Archiv rubriky: Rab

Křížem krážem po ostrově Rab: Co všechno vás čeká v chorvatském Karibiku?

Křížem krážem po ostrově Rab: Co všechno vás čeká v chorvatském Karibiku?Již v několika minulých článcích jsme chorvatský ostrov Rab přirovnali k evropskému Karibiku. Důvodů k tomuto tvrzení máme hned několik. Hlavním důvodem je jistě okouzlující barva zdejšího moře, které ostrov nacházející se v Kvarnerském pásu, ze všech stran omývá. Barevné spektrum okolního moře hraje barvami od modré, až po jasně zelenou. Zdejší fauna a flora pak navozuje dojem, že rabské scenerie jsou dílem uměleckého velmistra nebo šikovného grafika. Chcete-li si užít opravdu netradiční dovolenou, sežeňte si mapu ostrova Rab a procestujte jej křížem krážem!

Celý příspěvek

Lodní a trajektová doprava na ostrově Rab

Lodní a trajektová doprava na ostrově RabOstrov Rab, někdy též označován jako Ráb, je součástí Kvarnerského souostroví. Jeho břehy omývá Kvarnerský záliv a spousta turistů si jej zamilovala zejména kvůli vysokému počtu slunečních hodin, jimž je společně s Bračem proslulý. Délka ostrova činí 22 kilometrů a ve svém nejširším místě dosahuje úctyhodných 11 kilometrů. Ráb je velmi členitý a bohatý jak na faunu, tak na floru. Velkou předností je též čistý a solí nasycený vzduch, stejně jako příjemné klima prakticky po celý rok. Hledáte-li last minute v Chorvatsku, je Rab jasnou volbou! Jak se na něj ovšem dostat? Možností máte hned několik. Pokud sem ovšem zavítáte vlastním automobilem, budete muset využít trajektu na ostrov Rab, který zde míří několikrát denně.

Celý příspěvek

Jak vypadá typické podnebí a počasí ostrova Rab?

Jak vypadá typické podnebí a počasí ostrova Rab?Ostrov Rab (někdy též Ráb) se vryl do srdcí milionů turistů z celého světa. Přenádherné tyrkysové moře žijící bohatým podmořským životem, běloskvoucí pláže písčitého a kamenitého charakteru, romantické zátoky ukryté zrakům okolí nebo bohatá fauna a flora dělá z tohoto ostrova doslova ráj na zemi. Přítomnost několika stovek robinzonád zde láká zejména romantické duše nebo čerstvě zamilované páry. Pokud se o tento malebný ostrov v posledních dnech zajímáte i vy, jistě jste zvědaví, jaké počasí na Rabu panuje během hlavní sezóny i v zimních měsících.

Celý příspěvek

Ostrov Rab – lokalita Lopar

loparJednou z nejlepších možností rekreace je, když navštívíte ostrov Rab, Lopar. Samo letovisko Lopar se nachází necelých 12 km od města Rab a celé jeho okolí lze bez nadsázky označit za písečný ráj na ostrově Rab.

Celý příspěvek

TOP ubytování na ostrově Rab

rab3Přestože ze strany od pevniny vypadá ostrov Rab pustě a nehostinně, patří k nejvyhledávanějším chorvatským lokalitám, kam míří za odpočinkem a relaxací turisté z celého světa. Podnebí je zde mírné a příjemné, teploty dosahují v létě v průměru 24 stupňů a počet slunečných dní je nezvykle vysoký.

Celý příspěvek

Apartmány a kempy – levnější varianta ubytování na ostrově Rab

rab2Chystáte se i letos do Chorvatska, oblíbené destinace českých turistů? Zkuste zamířit na ostrov Rab, místo prodchnuté historií s nádhernou nedotčenou přírodou a řadou turisticky atraktivních letovisek. Budete-li hledat ubytování, Rab vám nabídne celou řadu možností ve všech cenových hladinách – od čtyřhvězdičkových hotelů po stanování v kempech. Podívejme se teď na ty dostupnější – levnější varianty.

Celý příspěvek

Ostrov Rab – Kvarner

rabChorvatský ostrov Rab, někdy také Ráb, má rozlohu 93,6 km čtverečních, je dlouhý 22 a široký 3,5 km. Najdete jej ve vnějším pásu Kvarnerských ostrovů v sousedství známých ostrovů Cres, Krk, Pag a Dolin. Od pevniny jej odděluje Velebitský průliv. Z této strany je Rab vystaven působení pověstného větru bóra, díky kterému je jeho vzhled pustý a nehostinný. Druhá strana ostrova je však chráněna vápencovým hřbetem Kamenjak, proto jsou zde přírodní podmínky výrazně odlišné.

Celý příspěvek

Ubytování Rab aneb 5 tipů pro vás

rajska-plazaToužíte po klidné a odpočinkové dovolené a z tohoto důvodu jste se vydali na ostrov Rab? Jaké možnosti ubytování můžete využít a kde se líbilo turistům nejvíce? To se dozvíte v tomto článku věnovaném možnostem ubytování na ostrově Rab. Celý příspěvek

Ostrov Rab – skvost Kvarnerských ostrovů

rab2Ostrov Rab (někdy psáno také Ráb) zná většina milovníků Chorvatska. Původní název – odvozený z ilyrského jazyka – Arb (Arve, Arba, Arbia) znamená v překladu tmavý nebo zalesněný.  Jedná se o jeden z nejznámějších (pokud ne úplně ten nejznámější) ostrov Kvarneru. Celý příspěvek